Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

Pierwszy odcinek rozbudowanej S19 już otwarty

Dodano: 31.07.2026 r. / Redakcja

Droga ekspresowa S19 fot. GDDKiA
Droga ekspresowa S19 fot. GDDKiA

Kierowcy mogą już korzystać z blisko dwukilometrowego fragmentu rozbudowanej drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Sokołów Małopolski Północ i Sokołów Małopolski. To pierwszy etap udostępniania trasy na całym odcinku Sokołów Małopolski Północ – Jasionka.

Na oddanym właśnie fragmencie jezdnia działa już w przekroju docelowym — po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Kolejne części trasy będą otwierane etapami, w miarę postępu robót.

Coraz bliżej finału inwestycji

Prace idą do przodu również na dwóch pozostałych pododcinkach. Trwa tam układanie nawierzchni asfaltowych, roboty wykończeniowe oraz przebudowa obiektów inżynierskich. Fragment między Stobierną a Jasionką ma zostać udostępniony kierowcom w pełnym przekroju z końcem września, a zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec roku.

Dobudowywana druga jezdnia liczy 13,88 km. Na trasie głównej wykonano już 94 proc. prac związanych z podbudową i warstwami asfaltowymi. Równolegle prowadzone są roboty na drogach dojazdowych oraz na terenie miejsc obsługi podróżnych w Nienadówce i Stobiernej — zaawansowanie prac na drogach obsługujących przyległy teren sięga około 70 proc.

30 godzin betonowania estakady w Nienadówce


W ramach inwestycji przebudowywanych jest 20 obiektów inżynierskich. Jednym z najważniejszych jest estakada w Nienadówce, gdzie zakończono właśnie betonowanie ustroju nośnego. Operacja trwała 30 godzin i pochłonęła 1700 m³ betonu klasy C40/50 — tyle mieści 170 betonowozów. Do pracy skierowano dwie pompy do betonu, ustawiane w różnych miejscach wzdłuż obiektu, a wspierała je trzecia. Zaawansowanie robót na estakadzie wynosi obecnie około 50 proc.

Z tym obiektem wiążą się utrudnienia w ruchu. Od środy 22 lipca po lewej stronie S19 obowiązuje zawężenie przekroju jezdni i ograniczenie prędkości do 40 km/h. To efekt prac przy ekranie akustycznym i barierze energochłonnej oraz rozbiórki nawierzchni poszerzenia drogi.

Znacznie bliżej finiszu są dwa wiadukty w Stobiernej, gdzie zaawansowanie osiągnęło już 98 proc. Jeden z nich pełnić będzie dodatkowo funkcję przejazdu gospodarczego oraz przejścia dla zwierząt średnich. Wykonawca buduje także przejścia dla zwierząt i płazów, przepusty hydrologiczno-ekologiczne oraz przejazdy gospodarcze — na większości z nich prace przekroczyły już 90 proc.

Zaawansowane roboty branżowe

Za wykonawcą jest większość robót przy przebudowie sieci gazowych, wodociągowych i kanalizacji sanitarnej. Budowa kanalizacji deszczowej jest zaawansowana w 97 proc., zakończono też przebudowę kolizji energetycznych, a montaż oświetlenia drogowego sięga 95 proc. Trwają jednocześnie prace wykończeniowe — montaż barier energochłonnych, ekranów akustycznych i ogrodzeń oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 300 zakażeń, 4 zgony [15.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 322 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 718 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 636 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejne 504 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażeń, 19 zgonów [10.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 795 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 600 nowych zakażeń na Podkarpaciu [9.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 606 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu [8.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 327 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 420 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów osób chorych na COVID-19.

Podkarpacie

Nocny wypadek na A4. Citroen uderzył w bariery

PODKARPACIE. 35-letnia kobieta kierująca citroenem, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. W zdarzeniu ucierpiała jedna z pasażerek.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. Zmarło 9 osób. 

Podkarpacie

Blisko 700 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób [4.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 691 nowych przypadków. Kolejnych 271 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Reklama