Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

Pierwszy odcinek rozbudowanej S19 już otwarty

Dodano: 31.07.2026 r. / Redakcja

Droga ekspresowa S19 fot. GDDKiA
Droga ekspresowa S19 fot. GDDKiA

Kierowcy mogą już korzystać z blisko dwukilometrowego fragmentu rozbudowanej drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Sokołów Małopolski Północ i Sokołów Małopolski. To pierwszy etap udostępniania trasy na całym odcinku Sokołów Małopolski Północ – Jasionka.

Na oddanym właśnie fragmencie jezdnia działa już w przekroju docelowym — po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Kolejne części trasy będą otwierane etapami, w miarę postępu robót.

Coraz bliżej finału inwestycji

Prace idą do przodu również na dwóch pozostałych pododcinkach. Trwa tam układanie nawierzchni asfaltowych, roboty wykończeniowe oraz przebudowa obiektów inżynierskich. Fragment między Stobierną a Jasionką ma zostać udostępniony kierowcom w pełnym przekroju z końcem września, a zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec roku.

Dobudowywana druga jezdnia liczy 13,88 km. Na trasie głównej wykonano już 94 proc. prac związanych z podbudową i warstwami asfaltowymi. Równolegle prowadzone są roboty na drogach dojazdowych oraz na terenie miejsc obsługi podróżnych w Nienadówce i Stobiernej — zaawansowanie prac na drogach obsługujących przyległy teren sięga około 70 proc.

30 godzin betonowania estakady w Nienadówce


W ramach inwestycji przebudowywanych jest 20 obiektów inżynierskich. Jednym z najważniejszych jest estakada w Nienadówce, gdzie zakończono właśnie betonowanie ustroju nośnego. Operacja trwała 30 godzin i pochłonęła 1700 m³ betonu klasy C40/50 — tyle mieści 170 betonowozów. Do pracy skierowano dwie pompy do betonu, ustawiane w różnych miejscach wzdłuż obiektu, a wspierała je trzecia. Zaawansowanie robót na estakadzie wynosi obecnie około 50 proc.

Z tym obiektem wiążą się utrudnienia w ruchu. Od środy 22 lipca po lewej stronie S19 obowiązuje zawężenie przekroju jezdni i ograniczenie prędkości do 40 km/h. To efekt prac przy ekranie akustycznym i barierze energochłonnej oraz rozbiórki nawierzchni poszerzenia drogi.

Znacznie bliżej finiszu są dwa wiadukty w Stobiernej, gdzie zaawansowanie osiągnęło już 98 proc. Jeden z nich pełnić będzie dodatkowo funkcję przejazdu gospodarczego oraz przejścia dla zwierząt średnich. Wykonawca buduje także przejścia dla zwierząt i płazów, przepusty hydrologiczno-ekologiczne oraz przejazdy gospodarcze — na większości z nich prace przekroczyły już 90 proc.

Zaawansowane roboty branżowe

Za wykonawcą jest większość robót przy przebudowie sieci gazowych, wodociągowych i kanalizacji sanitarnej. Budowa kanalizacji deszczowej jest zaawansowana w 97 proc., zakończono też przebudowę kolizji energetycznych, a montaż oświetlenia drogowego sięga 95 proc. Trwają jednocześnie prace wykończeniowe — montaż barier energochłonnych, ekranów akustycznych i ogrodzeń oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [16.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 33 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Baranowie Sandomierskim. Tir potrącił 50-latkę

PODKARACIE. Nie żyje 50–letnia kobieta, która została potrącona przez ciężarówkę, na drodze nr 985 w Dymitrowie Dużym w gminie Baranów Sandomierski. Wg wstępnych ustaleń, piesza nagle wtargnęła na jezdnię, przed nadjeżdżający pojazd.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zakażeń od czterech miesięcy [15.09.2021]

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policjantów. Łabędź zablokował jeden z pasów A4

PODKARPACIE. Do nietypowej interwencji dębickich policjantów doszło wczoraj na autostradzie A4, w miejscowości Jaźwiny, w powiecie dębickim. 

Podkarpacie

32 nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [14.09.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 23 osoby wyzdrowiało. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [13.09.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [10.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 32 osoby wyzdrowiały.  Z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu rozpoczęła się akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku (9.09) na terenie całego województwa trwa jesienna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Reklama