Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
W Łeżajsku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Zgodnie z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia, w Polsce pojawiły się trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wśród zakażonych jest kobieta w sile wieku z Leżajska, która przebywa na oddziale zakaźnym w Łańcucie. Pozostałe dwie osoby to: młody mężczyzna z woj. mazowieckiego oraz kobieta w sile wieku z woj. lubelskiego. W sumie w Polsce mamy już 25 przypadków zakażenia koronawirusem. 

- Mamy pierwszy przypadek, jeśli chodzi o rozpoznanie koronawirusa na Podkarpaciu. Procedury zadziałały właściwie, służby działają w sposób prawidłowy, sytuacja jest pod pełną kontrolą – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas briefingu prasowego, który odbył się dziś w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Aktualnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 422 osoby,  dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. 
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Reklama