Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Dodano: 11.03.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
W Łeżajsku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Zgodnie z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia, w Polsce pojawiły się trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wśród zakażonych jest kobieta w sile wieku z Leżajska, która przebywa na oddziale zakaźnym w Łańcucie. Pozostałe dwie osoby to: młody mężczyzna z woj. mazowieckiego oraz kobieta w sile wieku z woj. lubelskiego. W sumie w Polsce mamy już 25 przypadków zakażenia koronawirusem. 

- Mamy pierwszy przypadek, jeśli chodzi o rozpoznanie koronawirusa na Podkarpaciu. Procedury zadziałały właściwie, służby działają w sposób prawidłowy, sytuacja jest pod pełną kontrolą – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas briefingu prasowego, który odbył się dziś w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Aktualnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 422 osoby,  dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. 
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Potrącenie dwóch pieszych na pasach. Życia 65-latki nie udało się uratować

USTRZYKI DOLNE. Do zdarzenia z udziałem pieszych doszło wczoraj.

Podkarpacie

Pięć powiatów na Podkarpaciu z ostrzeżeniem przed opadami śniegu

PODKARPACIE. Opady śniegu mogą wystąpić w powiecie bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim.

Podkarpacie

Podkarpackie Pełne Zachwytów. Startuje kampania promująca podkarpacką turystykę

PODKARPACIE. Celem działań promocyjnych jest ukazanie Podkarpacia jako idealnej i niestandardowej destynacji do wypoczynku z rodziną

Podkarpacie

Cztery osoby straciły życie w wypadkach drogowych podczas majówki. Znamy policyjne statystyki

PODKARPACIE. Podczas  akcji "Majowy Weekend 2019" najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano 3 maja.

Podkarpacie

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

PODKARPACIE. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj akcję „Majowy Weekend 2019”. Potrwa do 5 maja

PODKARPACIE. Policyjne działania potrwają od wtorku do niedzieli.

Podkarpacie

Zablokowana krajowa „dziewiątka”. Naczepa z kruszywem uległa uszkodzeniu

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło około godz. 12, w Cmolasie.

Reklama