Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Pijany 18-letni kierowca doprowadził do urazu kręgosłupa pasażera samochodu

Dodano:

fot. KPP Sanok
fot. KPP Sanok
PODKARPACIE. Sprawca piątkowego wypadku w Lalinie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na wczorajszym posiedzeniu sąd podjął decyzję o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego wobec 18-latka z powiatu brzozowskiego.

Do wypadku doszło w piątek w Lalinie, pół godziny przed północą. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierował oplem. Wraz z nim podróżował 21-latek. Na prostym odcinku drogi kierowca utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na dach.

W trakcie zdarzenia, przez rozbitą szybę, z samochodu wypadł pasażer. Mężczyzna został przygnieciony przez pojazd. Rannego przetransportowano do szpitala. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna doznał poważnych obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych, a także urazu kręgosłupa.
Reklama
Policjanci zbadali stan trzeźwości 18-letniego kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila. Ponadto kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Prokuratura na wniosek policji wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 18-latka tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku. 18- latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Reklama