Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Pijany 40-latek straszył klientów sklepu, że jest zakażony koronawirusem. Złamał kwarantannę

Dodano:

fot. Archiwum KMP Tarnobrzeg
fot. Archiwum KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miał 40-letni mężczyzna objęty kwarantanną, który mimo zakazu, udał się na zakupy, a w sklepie do którego poszedł kaszlał i straszył klientów, że jest zakażony koronawirusem. 40-latek odpowie przed sądem.

40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, po powrocie z zagranicy, przebywał w obowiązkowej kwarantannie domowej. W miniony weekend, na policję zgłoszono, że mężczyzna złamał zakaz przymusowej kwarantanny i poszedł na zakupy do sklepu spożywczego. W sklepie mężczyzna miał się awanturować, kaszleć na klientów i straszyć ich, że jest zakażony koronawirusem.

Skierowani na miejsce policjanci, zastali opisanego mężczyznę, siedzącego przed sklepem. Jak się okazało, 40-latek był pod silnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało 3,23 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

Przypomnijmy, że za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny, grozi od 5 do nawet 30 tys. grzywny.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Reklama