Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Pijany 55-latek zakończył jazdę w rowie. Miał ponad 3 promile

Dodano: /

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 55-letni kierowca Hyundaia, który stracił panowanie nad autom i wylądował w rowie. Następnie mężczyzna uciekł do pobliskiego lasu, jednak chwile później został złapany przez przypadkowego świadka zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano, na trasie Stare Oleszyce-Sieniawa. Z informacji jakie otrzymali policjanci wynikało, że do przydrożnego rowu wjechał samochód osobowy i kierowca po wyjściu z auta uciekł do pobliskiego lasu.

Skierowani na miejscu funkcjonariusze, po rozmowie ze świadkami, ustalili przebieg zdarzenia. Jak opowiedzieli świadkowie, kiedy przejeżdżali przez miejscowość Mołodycz, zauważyli w przydrożnym rowie samochód osobowy. Zatrzymali się i postanowili sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Za kierownicą hyundaia siedział mężczyzna, od którego czuć było alkohol, a pojazd miał włączony silnik. Gdy kierujący usłyszał, że jeden ze świadków dzwoni na numer alarmowy, wyszedł z pojazdu i uciekł w kierunku leśnej drogi. Świadek ujął mężczyznę i przekazał funkcjonariuszom, którzy w tym czasie przyjechali na miejsce zdarzenia.

Podczas badania alkomatem, okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma 3,2 promila alkoholu w organizmie. 55-letni mieszkaniec gminy Wiązownica został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Reklama



Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

59-latek targnął się na swoje życie. Uratowali go policjanci

PODKARPACIE. Blisko 50 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu poszukiwało 59-letniego mężczyzny, który wg ustaleń policjantów mógł znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu [24.10.2020]

PODKARPACIE. 891 zakażeń, 269 wyzdrowień, 13 zgonów - oto najnowsze dane z województwa podkarackiego. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 852 zakażonych, 272 ozdrowieńców. Zmarło 14 osób [23.10.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 272 osoby wyzdrowiały. Zmarło 14 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Marszałek Województwa zakażony koronawirusem

PODKARPACIE. „Z uwagi na kontakt z osobą zakażoną marszałek Władysław Ortyl wykonał test na obecność koronawirusa. Niestety jego wynik był pozytywny.” – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Podkarpacie

Kolejna partia środków ochrony osobistej trafi do podkarpackich szpitali

PODKARPACIE. 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych otrzymają wojewódzkie placówki walczące z pandemią Covid-19. To kolejne unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.   

Podkarpacie

Czołowe zderzenie volkswagena z ciężarowym manem na DK19. Nie żyje kierowca osobówki

PODKARPACIE. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na DK19 w Targowiskach. W zderzeniu volkswagena z ciężarowym manem, zginął kierowca osobówki.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba ozdrowieńców na Podkarpaciu [22.10.2020]

PODKARPACIE. Sanepid podał najnowsze dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Reklama