Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Pijany jechał pod prąd autostradą. 6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala

Dodano:

fot. KPP Przeworsk
fot. KPP Przeworsk
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy na autostradzie A4. Kierowca renaulta, jadąc autostradą pod prąd, zderzył się z busem, w którego tył uderzyło jeszcze subaru. Do szpitali trafiło 6 osób. Sprawca tego zdarzenia był pijany.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 23 na autostradzie A4 w miejscowości Gniewczyna Łańcucka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki renault megane, 47-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jadąc autostradą pod prąd w kierunku Karkowa doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem mercedes sprinter.

Busem kierował 39-letni mężczyzna, a wraz z nim podróżowało 8 osób, wszyscy to obywatele Ukrainy. Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył jeszcze kierujący subaru, który najechał na tył mercedesa.
Reklama
Na miejscu policjanci ustalili, że 47-latek kierował renaultem mając promil alkoholu w organizmie. Pozostali kierujący byli trzeźwi.

W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący renaultem oraz 5 pasażerów, w tym dwoje dzieci, podróżujących busem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali na terenie województwa. Życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Utrudnienia na autostradzie trwały kilka godzin. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Duży spadek liczby zakażeń i zgonów [30.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 201 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 7 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Wyjechał rowerem wprost przed jadącą osobówkę. Zginął na miejscu

PODKARPACIE. 55-letni rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [28.11.2020]

PODKARPACIE. 713 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

82-latek wbił się samochodem w blok

PODKARPACIE. 82-letni kierowca citroena uderzył w zaparkowane audi, po czym wjechał na schody prowadzące do klatki i uderzył w budynek. On i jego pasażerka trafili do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [27.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 33 osoby, z czego 32 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Zderzenie busa z cysterną w Cmolasie

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie doszło do zderzenia mercedesa vito i cysterny. Samochody wylądowały w rowie. W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Został nim lek. med. Mariusz Jednakiewicz.

Podkarpacie

Marszałek nagrodził najlepsze organizacje pozarządowe

PODKARPACIE. Ogłoszono laureatów Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Nagrody i wyróżnienia przyznano po raz piąty.  

Reklama