Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Pijany na autostradzie A4. Uszkodzone barierki i dwa auta

Dodano:

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. Dwa uszkodzone samochody i 15 zniszczonych barierek energochłonnych to bilans jazdy autostradą A4 pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna odpowie też za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień i pomimo sądowego zakazu.

Wczoraj po 18 na odcinku autostrady A4 między Przeworskiem a Łańcutem doszło do nietypowego zdarzenia. Jak się okazało, kierowca ciężarowego auta wpadł na barierki energochłonne i uszkodził kilkanaście z nich. Straty poniosły także dwa samochody osobowe, które najechały na oderwane elementy pochodzące z ciężarówki.

Auto po wypadku zatrzymało się w Budach Łańcuckich. Za kierownicą ciężarówki marki Volvo siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był kompletnie pijany – badanie stanu trzeźwości wykazało  prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy, w dodatku objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna jechał z towarem na Słowację.

40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości i za złamanie sądowego zakazu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: fot. KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola. Miała blisko 3,5 promila

PODKARPACIE. Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 37-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która przyjechała odebrać z przedszkola swojego syna.

Podkarpacie

Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Rzeszowie dwa punkty rekrutacyjne

PODKARPACIE. Z tej okazji, w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, w tym również na Podkarpaciu, odbędą się pikniki wojskowe.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 135 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Pijany kierowca koparki uszkodził dwa samochody i motocykl

PODKARPACIE. Blisko 2 promile miał 49-latek, który kierując koparką, uszkodził dwa samochody i motocykl. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Podkarpacie

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

PODKARPACIE. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzenia 1 i 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

ŁAŃCUT. Na przejeździe kolejowym w Łańcucie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem technicznym. Kobieta kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Reklama