Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

Dodano:

fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne
RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów. Do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa szlaki pozostaną zamknięte.

Od wczoraj policjanci i strażnicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego pilnują miejsca, gdzie turysta znalazł niewybuch. Stary pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, znajdował się pod szczytem Tarnicy.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać.

Turysta, który wczoraj wchodził na szczyt Tarnicy, napotkał w pewnym momencie na niebezpieczne znalezisko. Był to niewypał, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym fakcie służby.

Od wczoraj miejsce jest zabezpieczane przez policjantów i strażników Bieszczadzkiego Parku Narodowego do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Wszystkie szlaki prowadzące na Tarnicę są zamknięte. Policjantom na miejsce pomogli dostać się ratownicy Bieszczadzkiego GOPR.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dachowanie samochodu na dk 73. Kierowca najprawdopodobniej zasnął

PODKARPACIE. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował.

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpackich drogach. W obydwu przypadkach chodzi o pieszych

PODKARPACIE. Wczoraj w nocy policjanci pracowali na miejscu dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 23-latkiem

PODKARPACIE. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Podkarpacie

Samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Mimo wysiłków ratowników, życia 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ukradł rower, bo nie chciało mu się iść pieszo. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Za kradzież grozi 19-latkowi 5 lat pozbawienia wolności.  

Podkarpacie

Motocyklista potrącił na przejściu pieszego. Zginęli obaj

TARNOBRZEG. Do zdarzenia doszło 17 sierpnia około godz. 21, na ulicy Sikorskiego w Tarnobrzegu.

Reklama