Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Podkarpacie. Nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia

Dodano: /

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, powołała na pięcioletnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii został prof. dr hab. n. med. Adam Reich - kierownik Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który w kwietniu br. został wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2024-2028.

Z kolei lek. med. Piotr Stabiszewski będzie pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie w chirurgii naczyniowej. Piotr Stabiszewski jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Reklama