Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Bezpieczna Autostrada A4’’. Skontrolowano blisko 100 kierowców

Dodano: 31.01.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
PODKARPACIE. Policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’ na podkarpackim odcinku autostrady.  Do kontroli zatrzymano blisko 100 kierowców.

Kontrole prowadzone były równocześnie przez policjantów z wydziałów ruchu drogowego na terenie pięciu województw, przez które przebiega autostrada A4.

Funkcjonariusze w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości, skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Na podkarpackim odcinku autostrady A4, policjanci skontrolowali100 kierujących. Ujawnili 78 wykroczeń, w tym m.in. 13 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 10 przypadków nieutrzymania prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami oraz 13 wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje 19-latek

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w niedzielę w Jamnicy, w powiecie tarnobrzeskim.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Pierwsze pociągi już na trasach

PODKARPACIE. 1 stycznia 2021 roku ruszyły pierwsze kursy pociągów w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Wartość całego projektu to ponad 700 mln zł.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [4.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Traktor przygniótł 43-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę w miejscowości Dzwonowa. 43-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [31.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 284 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 17 osób, z których 16 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Straż Graniczna na Podkarpaciu ma nowe Hondy i Jeepy

PODKARPACIE. Do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej trafiły nowe pojazdy. Nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy będą służyły do ochrony granicy państwowej.

Podkarpacie

Nowe miasto na mapie Podkarpacia

PODKARPACIE. Od 1 stycznia 2021 r. 10 miejscowości w Polsce zyska status miasta. Jedną z nich będzie leżące na Pogórzu Dynowskim Dubiecko.

Podkarpacie

Kolejna inwestycja drogowa na Podkarpaciu oddana do użytku

PODKARPACIE. Dziś oficjalnie otwarto obwodnicę Dynowa.

Reklama