Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu

Dodano:

Fot. Kontrola osób objętych kwarantanną - KPP Przeworsk
Fot. Kontrola osób objętych kwarantanną - KPP Przeworsk
PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci włączyli się w działania wspierające służby sanitarne w walce z koronawirusem. Przede wszystkim sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanymi adresami, oraz czy potrzebują pomocy.

Mundurowi codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których użyją w razie konieczności.

Policjanci weryfikują pobyt osób w kwarantannie na odległość, głównie telefonicznie. Nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, przeznaczone do zadań związanych z zagrożeniem koronawirusem, aby w razie konieczności ich użyć. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.
Reklama
Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewody. Brak kontaktu będzie skutkował powiadomieniem sanepidu, który będzie postępował zgodnie z przyjętymi procedurami.

Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 5 tys. zł.

Podkarpacka Policja apeluje o stosowanie się do zaleceń służb oraz o zachowanie spokoju oraz wzajemne wsparcie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na moście kolejowym w Przemyślu ruch pociągów odbywa się już dwutorowo

PRZEMYŚL. Na nowym moście kolejowym w Przemyślu, oddano do użytku drugi tor. Nowa przeprawa zapewnia sprawny i bezpieczny ruch pociągów na trasie Kraków - Medyka.

Podkarpacie

S19 na Podkarpaciu. Cztery odcinki w budowie

PODKARPACIE. Pomimo tzw. kontraktowej przerwy zimowej na budowach, wykonawcy deklarują, że w miarę możliwości, będą wykorzystywać sprzyjające warunki pogodowe i prowadzić roboty w zakresie, w jakim pozwoli na to technologia.

Podkarpacie

Tragedia w Radawie. Z zalewu wyłowiono ciało 25-letniego mężczyzny

RADAWA. Ze zbiornika wodnego w Radawie wyłowiono ciało 25-letniego mężczyzny. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Roszady personalne w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

PODKARPACIE. Na stanowiskach kierowniczych PUW nastąpiły zmiany. Nowym dyrektorem Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie został Tomasz Cyran. Z kolei Jerzy Tabin, dotychczasowy dyrektor MATiP w Rzeszowie objął stanowisko dyrektora Biura Wojewody.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci podsumowali okres świąteczny na drogach

PODKARPACIE.  12 wypadków, 13 osób rannych, 25 nietrzeźwych kierowców – to bilans długiego, świątecznego weekendu na drogach podkarpacia.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. Będzie mocno wiało

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Teresa Kubas-Hul nowym wojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. 20 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego. Akt powołania wręczył Sekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Szymański.

Podkarpacie

Wypadek na DW877 w Dąbrówkach. Dwie osoby w szpitalu

PODKARPACIE. Przed godz. 8:00 zderzyły się tam dwa samochody. W miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo.

Reklama