Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Podpisano umowę na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9 rozstrzygnięto w drugiej połowie marca br. W postępowaniu startowało 7 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k. na kwotę blisko 2,9 mln zł. Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową, wykonawca ma 33 miesiące na przygotowanie dokumentacji.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium korytarzowego (SK), Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Dodatkowo wykonawca przygotuje optymalny wariant przebiegu obwodnicy. Wariant ten będzie podstawą opracowania Programu funkcjonalno-użytkowego do przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj.
Reklama
Obwodnica Kolbuszowej powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 8,5 km. W ramach inwestycji powstanie droga wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska.

Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia dużego natężenia ruchu w mieście poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Budowa obwodnicy poprawi również bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg.

Nowa droga ułatwi tranzyt w ciągu drogi DK9 Rzeszów - Radom i dalej w kierunku południowym tj. do przejścia granicznego w Barwinku.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W województwie podkarpackim w ramach programu łącznie powstanie 8 obwodnic.

 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zanieczyszczenie wody przepływającej przez zaporę w Sieniawie

PODKARPACIE. Wody Polskie informują, że sytuacja jest już opanowana.

Podkarpacie

Raport z budowy obwodnicy Sanoka. Zakończenie planują na koniec bieżącego roku [FOTO]

SANOK. Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ok. 86%, w tym robót drogowych 76,5%, mostowych 87%, a branżowych 70%.

Podkarpacie

Mieleckie Black Hawki z nowym uzbrojeniem. Mowa m.in. o pociskach powietrze-ziemia [FOTO]

MIELEC. PZL Mielec zaprezentował system uzbrojenia śmigłowca Black Hawk podwieszanego na jednostanowiskowym skrzydełku.

Podkarpacie

22 mln dla szpitali w województwie podkarpackim

PODKARPACIE. Obecnie nastąpi wzrost wyceny świadczeń: o 4% dla szpitali I stopnia oraz o 3% dla szpitali II stopnia.

Podkarpacie

W 5-latkę uderzył autobus. Dziewczynka jechała na hulajnodze

PODKARPACIE. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Wczoraj niżańscy policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego w Kustrawie.

Podkarpacie

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

ŁAŃCUT. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

Reklama