Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Podpisano umowę na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej

Dodano: 12.04.2021 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9 rozstrzygnięto w drugiej połowie marca br. W postępowaniu startowało 7 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k. na kwotę blisko 2,9 mln zł. Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową, wykonawca ma 33 miesiące na przygotowanie dokumentacji.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium korytarzowego (SK), Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Dodatkowo wykonawca przygotuje optymalny wariant przebiegu obwodnicy. Wariant ten będzie podstawą opracowania Programu funkcjonalno-użytkowego do przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj.
Reklama
Obwodnica Kolbuszowej powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 8,5 km. W ramach inwestycji powstanie droga wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska.

Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia dużego natężenia ruchu w mieście poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Budowa obwodnicy poprawi również bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg.

Nowa droga ułatwi tranzyt w ciągu drogi DK9 Rzeszów - Radom i dalej w kierunku południowym tj. do przejścia granicznego w Barwinku.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W województwie podkarpackim w ramach programu łącznie powstanie 8 obwodnic.

 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszyła budowa kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

POKDARPACIE. Rozpoczęła się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla. Inwestycja o wartości blisko 480 mln zł ma być gotowa w 2025 roku. 

Podkarpacie

Ford uderzył w drzewo. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 23-letni kierowca forda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z pociągiem. Jedna osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach w powiecie jasielskim, doszło do zderzenia osobowego opla z pociągiem. Ranny kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Podkarpacie

Zbierali grzyby halucynogenne w Bieszczadach. Zatrzymała ich Straż Graniczna

PODKARACIE. 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zostali zatrzymani przez partol Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 grzybów halucynogennych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Nie żyje 44-latek przysypany ziemią

​PODKARPACIE. 44-letni mężczyzna podczas prac ziemnych został przysypany ziemią. Pomimo pomocy medycznej, życia mężczyzna nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku.

Podkarpacie

Tragedia w Humniskach. Nie żyje 11-letni chłopiec, jego rówieśnik trafił do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:50 w miejscowości Humniska w powiecie brzozowskim. 78-letnia kobieta kierująca oplem, potrąciła dwóch 11-latków. Jeden z nich trafił do szpitala, życia drugiego nie udało...

Podkarpacie

71-latka oszukana metodą "na córkę". Straciła dorobek swojego życia

PODKARPACIE. 71-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego, uwierzyła oszustce podającej się za jej córkę i straciła około 82 tys. zł.

Reklama