Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Podrobił znaki towarowe ok. 200 produktów GSM. Chodziło o akcesoria firm Samsung i Sony

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
DĘBICA. 33-letniego mieszkańca powiatu dębickiego Krystiana C. zarzuca się usiłowanie popełnienia dwóch przestępstw, polegających na wprowadzeniu do obrotu podrobionych akcesoriów GSM w postaci ładowarek sieciowych, ładowarek samochodowych oraz kabli opatrzonych znakami towarowymi marek Samsung i Sony.

W dniu 10 lipca 2018 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ustalili, iż Krystian C. w punktach sprzedażowych na terenie powiatów dębickiego i krakowskiego może dystrybuować akcesoria GSM z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

W toku podjętych czynności zatrzymano kwestionowane pod względem legalności akcesoria. Celem sprawdzenia autentyczności zabezpieczonych produktów, w sprawie powołany został biegły z zakresu ochrony znaków towarowych, który w swojej opinii potwierdził, iż na 207 sztukach zostały umieszczone podrobione znaki towarowe.

W trakcie drugiego przesłuchana podejrzany (początkowo nie przyznawał się) przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Wyjaśnił, iż zaopatrując się w przedmiotowy towar wydawało mu się, że są to produkty oryginalne, a nie jak się później okazało produkty z podrobionymi znakami towarowymi firm Samsung i Sony.
Reklama
Dodatkowo oświadczył, iż poczynił starania o naprawienie szkody wyrządzonej usiłowaniem popełnienia przestępstw i w tym celu zawarł ugodę z pełnomocnikiem firm Samsung i Sony, który w ich imieniu zrzekł się roszczenia o zobowiązanie go przez sąd do naprawienia szkody na gruncie postępowania karnego. Jednocześnie wniósł o warunkowe umorzenie postępowania.

Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy i wnioskiem podejrzanego Krystiana C., mając na uwadze jego postawę oraz fakt, iż nie był on uprzednio karany postanowił przychylić się do jego prośby i skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego, z orzeczeniem okresu próby wynoszącego 1 rok, świadczeniem pieniężnym w kwocie 500 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, orzeczeniem przepadku dowodów rzeczowych w postaci zatrzymanych akcesoriów GSM oraz zasądzeniem kosztów i opłat sądowych.

W przypadku nieuwzględnienia przez sąd wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego, Krystianowi C. za usiłowanie popełnienia każdego z dwóch wyżej wymienionych przestępstw grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 35 nowych przypadków [7.08.2020]

PODKARPACIE. Ponad 800 nowych zachorowań w kraju. Na Podkarpaciu odnotowano 35 nowych przypadków, wyzdrowiało 18 osób, 1 zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Besku. Nie żyje 71-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 ofiary śmiertelne, 33 zakażenia, 3 wyzdrowienia [6.08.2020]

PODKARPACIE. Kolejny dobowy rekord zakażeń w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w dniu dzisiejszym potwierdzono 726 nowych przypadków. 

Podkarpacie

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

Podkarpacie

Pożar w ośrodku jeździeckim w Wierzawicach. Trwa zbiórka na odbudowę ujeżdżalni

PODKARPACIE. Ponad 17 godzin trwały działania gaśnicze w ośrodku jeździeckim w Wierzowicach. Spłonęła m.in. kryta ujeżdżalnia i sprzęt rolniczy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Koronawirus. 41 zakażeń, 11 wyzdrowień na Podkarpaciu. W Rzeszowie 3 nowe przypadki [4.08.2020]

PODKARPACIE. Dziś w Polsce padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Rozpoczęła się budowa nowej elektrociepłowni w Przemyślu

PODKARPACIE. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i przyczyni się do poprawy jakości powietrza. Jej koszt to 29,4 mln złotych.

Reklama