Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Podsumowanie policyjnej akcji „Boże Ciało 2019”. Nikt nie zginął, zatrzymano 58 pijanych kierowców

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zakończyli działania pod nazwą "Boże Ciało 2019". Akcja trwała przez pięć dni, od środy do niedzieli. W tym czasie doszło do 24 wypadków, w których nikt nie zginął, 31 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców.

Od środy, przez pięć kolejnych dni, w ramach działań "Boże Ciało 2019" policjanci dbali o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży. Na drogach Podkarpacia więcej było policyjnych patroli. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze reagowali też na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych.
Reklama
Z danych podawanych przez Policję wynika, że najwięcej wypadków było 19 i 20 czerwca. Łącznie przez pięć dni miało miejsce 24 wypadków. Na pewno powodem do zadowolenia jest zerowa liczba osób, które straciły życie na drodze. Martwi jednak duża liczba kierowców zatrzymanych „pod wpływem”, było ich 58. W wypadkach było 31 rannych.

 
  19.06 20.06 21.06 22.06 23.06 Razem
wypadki 6 6 3 4 5 24
zabici 0 0 0 0 0 0
ranni 7 7 5 5 7 31
nietrzeźwi 12 14 10 9 13 58

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 388 zakażonych na Podkarpaciu. Dziś 1 nowy przypadek

​PODKARPACIE. W powiecie przemyskim potwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Reklama