Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Podsumowanie policyjnej akcji „Boże Ciało 2019”. Nikt nie zginął, zatrzymano 58 pijanych kierowców

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zakończyli działania pod nazwą "Boże Ciało 2019". Akcja trwała przez pięć dni, od środy do niedzieli. W tym czasie doszło do 24 wypadków, w których nikt nie zginął, 31 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców.

Od środy, przez pięć kolejnych dni, w ramach działań "Boże Ciało 2019" policjanci dbali o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży. Na drogach Podkarpacia więcej było policyjnych patroli. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze reagowali też na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych.
Reklama
Z danych podawanych przez Policję wynika, że najwięcej wypadków było 19 i 20 czerwca. Łącznie przez pięć dni miało miejsce 24 wypadków. Na pewno powodem do zadowolenia jest zerowa liczba osób, które straciły życie na drodze. Martwi jednak duża liczba kierowców zatrzymanych „pod wpływem”, było ich 58. W wypadkach było 31 rannych.

 
  19.06 20.06 21.06 22.06 23.06 Razem
wypadki 6 6 3 4 5 24
zabici 0 0 0 0 0 0
ranni 7 7 5 5 7 31
nietrzeźwi 12 14 10 9 13 58

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

POLREGIO przywraca kursy zawieszonych pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pociągi POLREGIO będą kursowały częściej, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 1 nowy przypadek na Podkarpaciu, pierwszy od kilku dni

PODKARPACIE. Potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Od 18 maja otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje. Rząd znosi kolejne ograniczenia

„Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią.” 

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.

Podkarpacie

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono 9 mobilnych punktów pobrań wymazu

PODKARPACIE. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Zderzenie motocyklisty z osobówką. W akcji śmigłowiec LPR

Poważnie ranny kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nielegalni imigranci z Bangladeszu zatrzymani w Bieszczadach

Dwóch obywateli Bangladeszu próbowało nielegalnie przekroczyć granicę państwa. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Reklama