Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Policja podsumowała majowy weekend na drogach Podkarpacia

Dodano: 04.05.2022 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. 25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 62 nietrzeźwych kierowców – to bilans długiego weekendu na drogach Podkarpacia. Policjanci podsumowali akcję „Majowy weekend 2022”.

Policyjne działania na drogach województwa rozpoczęły się w piątek (29.04) i trwały do wtorku (3.05). W ciągu tych kilku dni, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Dbali, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.
Reklama
W ciągu majowego weekendu doszło do 25 wypadków, w których rannych zostało 28 osób. Niestety, były też 2 ofiary śmiertelne. W piątek, 29 kwietnia, w miejscowości Kopki w powiecie niżańskim, 61-letni rowerzysta został śmiertelnie potrącony przez opla astrę. Z kolei w niedzielę, w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim zginął 51-letni motocyklista. Mężczyzna jadąc motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata.

Podczas długiego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ludzkie szczątki i amunicja wykopane na terenie budowy

Najprawdopodobniej szczątki pochodzą z czasów wojny.

Podkarpacie

Podrobił znaki towarowe ok. 200 produktów GSM. Chodziło o akcesoria firm Samsung i Sony

DĘBICA. Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy i wnioskiem podejrzanego skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

Podkarpacie

Podczas kontroli znaleziono 80 tabletek ekstazy i amfetaminę. Kolejne 150 tabletek miał w domu

MIELEC. W czasie interwencji i podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli ponad 200 tabletek ekstazy i amfetaminę.

Podkarpacie

Pożar budynku w Łańcucie. Nie żyją dwie osoby

ŁAŃCUT. Do pożaru niezamieszkanego budynku doszło 19 marca wieczorem w Łańcucie. 

Podkarpacie

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy.

Podkarpacie

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

DĘBICA. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Reklama