Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „telefony". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Na drogach w całym kraju rozpoczynają się policyjne kontrole, które w głównej mierze skupione będą na używaniu przez kierowców podczas jazdy telefonów. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

„Trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku,  wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem” – czytamy w komunikacie policji.

W myśl ustawy - prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dozwolone jest jedynie używanie zestawu głośnomówiącego.

„Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez telefon” – informuje podkomisarz Ewelina Wrona, z zespołu prasowego podkarpackiej policji.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Miał licznik samochodowy cofnięty o ok. 300 tys. km

PODKARPACIE. Z licznika rekordzisty od listopada ubiegłego roku ubyło blisko 300 tys. kilometrów.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Sanoka

SANOK. 31 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie obwodnicy Sanoka. 

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Reklama