Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policjant z Mielca przyjął uchodźców do swojego domu

Dodano: 04.03.2022 r.

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
MIELEC. Policjant z wydziału prewencji mieleckiej komendy, przyjął pod swój dach dwie ukraińskie rodziny.

Mł. asp. Arkadiusz Polak służy w Policji od 10 lat, najpierw jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Czerminie, a obecnie w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Ma trójkę dzieci.
Do swojego domu funkcjonariusz przyjął dwie obywatelki Ukrainy wraz z dziećmi, dziewczynkami w wieku 6 i 12 lat oraz dwoma chłopcami w wieku 7 i 14 lat. Rodziny przyjechały z miejscowości Borysław w obwodzie lwowskim. Mężowie kobiet zostali na Ukrainie walczyć o wolność ojczyzny.

W zorganizowaniu odpowiedniego miejsca dla rodzin z Ukrainy, mieleckiemu policjantowi pomogli znajomi. Przy ich wsparciu wyposażył wolne pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt. - Dzieci, które gości, czują się bardzo dobrze w nowym domu. Mają do dyspozycji plac zabaw i już nawiązały pierwsze przyjaźnie z sąsiadami policjanta – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Mł. asp. Arkadiusz Polak nie poprzestaje na pomocy jedynie tym dwóm rodzinom, już organizuje ją dla kolejnych potrzebujących.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. Zablokowana droga krajowa nr 28

JASŁO. Jasielscy strażacy ewakuowali wczoraj mieszkańców bloku wielorodzinnego w Jaśle, przy ul. Metzgera. Sytuacja ma związek z zagrożeniem zawalenia się budynku. Ulica Metzgera jest obecnie nieprzejezdna.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 132 zakażenia, 8 zgonów [15.10.2021]

PODKARPACIE. Mamy 132 nowe, potwierdzone zakażenia COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 110 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Miał 4 promile. Na skuterze wybrał się po piwo

PODKARPACIE. W Rakszawie miało miejsce niecodzienne zdarzenie z udziałem kierowcy skutera. Kompletnie pijany mężczyzna wywrócił się, jadąc na skuterze po… piwo.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zakażeń od 5 miesięcy [14.10.2021]

​PODKARPACIE. Mamy 154 nowe, potwierdzone zakażenia COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 100 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [13.10.2021]

PODKARPACIE. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono w powiatach: rzeszowskim i stalowowolskim oraz w Rzeszowie.

Podkarpacie

Ekstremalny bieg z przeszkodami. W weekend finał Runmageddonu w Bieszczadach

PODKARPACIE. Finał swoim stopniem ekstremalności przebije wszystkie tegoroczne edycje.

Podkarpacie

Potrzebni statyści do filmu kręconego na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mieszkańcy Podkarpacia mają kolejną szansę, żeby znaleźć się na planie filmowym. Do kręconego właśnie m.in. na terenach powiatu ustrzyckiego filmu potrzebni są statyści.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.10.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 78 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 4 osoby.

Reklama