Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Ponad 50 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Bliznem

Dodano: 22.04.2020 r.

fot. Straż Pożarna
fot. Straż Pożarna
PODKARPACIE. Blisko 3,5 godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Bliznem. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej.
 
Do pożaru doszło w sobotę wieczorem. Strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym budynku gospodarczym w Bliznem po godz. 20:00. Na miejsce skierowano jednostki KS PSP z Brzozowa oraz OSP.

„W chwili dojazdu pożarem objęty był cały budynek gospodarczy murowano-drewniany. Właściciele i sąsiedzi prowadzili ewakuację mienia z budynku.” – informuje Straż Pożarna.

W związku z tym, iż w sąsiedztwie płonącego budynku znajdowały się również inne zabudowania, działania strażaków skupiały się nie tylko na gaszeniu pożaru, ale również na obronie tychże budynków przed zapaleniem.
 
zabezpieczeniu Równocześnie z gaszeniem płonącego budynku strażacy bronili przed zapaleniem pobliskie zabudowania.

Akcja strażaków trwała blisko 3,5 godziny. W działaniach wzięło udział 12 zastępów PSP i OSP, łącznie 54 strażaków.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Podkarpacie

Rozdano nagrody dla najlepszych sportowców na Podkarpaciu w 2018 roku

PODKARPACIE. Li Qian została Sportowcem 2018 roku na Podkarpaciu

Podkarpacie

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski. 

Podkarpacie

PZL Mielec dostarczy cztery śmigłowce dla Wojska Polskiego. Koszt jednego wynosi ok. 75 mln

MIELEC. Przedmiotem umowy jest dostawa czterech śmigłowców S-70i Black Hawk.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Podkarpacie

Obywatel Izraela spowodował wypadek. Poręczył za niego rabin krakowski

PODKARPACIE. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o skazanie bez rozprawy.

Reklama