Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Dodano:

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku prowadzili pościg za kierowcą volkswagena. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli bo jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kilka dni temu, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pruchniku pełniąc służbę na terenie Cząstkowic, zauważyli kierującego volkswagenem, który poruszał się z nadmierną prędkością wielokrotnie wprowadzając pojazd w poślizg. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Po krótkim pościgu kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Ponieważ od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.
Reklama
Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. 21-latek musi liczyć się z konsekwencjami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.             

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dachowanie samochodu na dk 73. Kierowca najprawdopodobniej zasnął

PODKARPACIE. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował.

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpackich drogach. W obydwu przypadkach chodzi o pieszych

PODKARPACIE. Wczoraj w nocy policjanci pracowali na miejscu dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 23-latkiem

PODKARPACIE. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Podkarpacie

Samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Mimo wysiłków ratowników, życia 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ukradł rower, bo nie chciało mu się iść pieszo. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Za kradzież grozi 19-latkowi 5 lat pozbawienia wolności.  

Podkarpacie

Motocyklista potrącił na przejściu pieszego. Zginęli obaj

TARNOBRZEG. Do zdarzenia doszło 17 sierpnia około godz. 21, na ulicy Sikorskiego w Tarnobrzegu.

Reklama