Rzeszów - Czwartek, 14.08.2025
Reklama

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Dodano:

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku prowadzili pościg za kierowcą volkswagena. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli bo jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kilka dni temu, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pruchniku pełniąc służbę na terenie Cząstkowic, zauważyli kierującego volkswagenem, który poruszał się z nadmierną prędkością wielokrotnie wprowadzając pojazd w poślizg. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Po krótkim pościgu kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Ponieważ od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.
Reklama
Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. 21-latek musi liczyć się z konsekwencjami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.             

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podsumowanie policyjnej akcji „Boże Ciało 2019”. Nikt nie zginął, zatrzymano 58 pijanych kierowców

PODKARPACIE. W tym czasie doszło do 24 wypadków, w których nikt nie zginął, 31 osób zostało rannych.

Podkarpacie

Wzrasta liczba żłobków i klubów dziecięcych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zwiększyła się również liczba miejsc i dzieci w tych placówkach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś przed godz. 12, w miejscowości Reczpol.

Podkarpacie

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień

PODKARPACIE. Pomimo reanimacji życia 50-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować.

Podkarpacie

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę

KOLBUSZOWA. Dziwne zachowane młodego mężczyzny wzbudziło czujność dzielnicowych.

Podkarpacie

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów.

Podkarpacie

Akcja „Trzeźwy poranek”: 15 tys. kontroli, 66 zatrzymań, rekordzista miał trzy promile

PODKARPACIE. Niekwestionowanym rekordzistą okazał się 57-latek z powiatu tarnobrzeskiego. Kierujący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Reklama