Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Powołano instytucje mające dbać o bezpieczeństwo na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty oraz szefowie służb mundurowych podpisali wczoraj porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa i Podkarpacką Radę Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim.

Porozumienie, podpisane przez przedstawicieli trzech instytucji w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, ma na celu zintensyfikowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa na Podkarpaciu.
Cele, jakie stawiają przed sobą sygnatariusze to m.in. realizowanie, inicjowanie i koordynowanie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w województwie podkarpackim, realizowanie zajęć dla uczniów podkarpackich szkół w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji oraz inicjowanie prowadzenia badań naukowych z zakresu bezpieczeństwa. Zaplanowano także organizację cyklicznego wydarzenia pn. Podkarpacki Dzień Służb Mundurowych, Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Państwie, Prawie i Bezpieczeństwie, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także organizowanie kongresów, konferencji, seminariów i szkoleń poświęconych problematyce bezpieczeństwa.
Reklama
Na przewodniczącego Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa powołany został prof. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej dr hab. Czesław Kłak, który od wielu lat wspiera administrację rządową, w tym wojewodę podkarpackiego w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Holendrzy sesję zdjęciową na linii granicy zakończyli z mandatem

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni nałożyli na nich 400 zł mandatu.

Podkarpacie

Wypadek skoczków spadochronowych. Prawdopodobną przyczyną mógł być zawał

PODKARPACIE. Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 41 lat zostało zabranych do szpitala.

Podkarpacie

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden spowodował wypadek, drugi nie miał prawa jazdy

PODKARPACIE. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Podkarpacie

Uratowali mężczyznę przed utonięciem. Po akcji 60-latek zaczął obrażać ratowników i funkcjonariuszy

PODKARPACIE. Zgłoszenie o topiącym się w stawie w Przedborzu mężczyźnie policjanci otrzymali w piątek około godz. 20.30.

Podkarpacie

22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Atakował 39-latka narzędziem przypominającym maczetę

DĘBICA. Za popełnienie zbrodni usiłowania zabójstwa człowieka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności

Podkarpacie

Za nami V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbii

STALOWA WOLA. Co mogli zobaczyć uczestnicy V Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbii?

Podkarpacie

IMGW ostrzega: Burze z gradem na Podkarpaciu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla wszystkich powiatów województwa podkarpackiego.

Reklama