Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Powołano instytucje mające dbać o bezpieczeństwo na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty oraz szefowie służb mundurowych podpisali wczoraj porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa i Podkarpacką Radę Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim.

Porozumienie, podpisane przez przedstawicieli trzech instytucji w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, ma na celu zintensyfikowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa na Podkarpaciu.
Cele, jakie stawiają przed sobą sygnatariusze to m.in. realizowanie, inicjowanie i koordynowanie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w województwie podkarpackim, realizowanie zajęć dla uczniów podkarpackich szkół w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji oraz inicjowanie prowadzenia badań naukowych z zakresu bezpieczeństwa. Zaplanowano także organizację cyklicznego wydarzenia pn. Podkarpacki Dzień Służb Mundurowych, Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Państwie, Prawie i Bezpieczeństwie, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także organizowanie kongresów, konferencji, seminariów i szkoleń poświęconych problematyce bezpieczeństwa.
Reklama
Na przewodniczącego Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa powołany został prof. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej dr hab. Czesław Kłak, który od wielu lat wspiera administrację rządową, w tym wojewodę podkarpackiego w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Strażacy podsumowali półmetek wakacji. Ponad 2000 interwencji

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podsumowali działania prowadzone w pierwszym miesiącu wakacji. Odnotowali ponad 2000 interwencji. Strażacki samochód wyjeżdżał do akcji średnio co 20 minut.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Intensywne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert dotyczy powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego, Tarnobrzega i tarnobrzeskiego.

Podkarpacie

Włożył 6 małych kotów do kartonu i pozostawił je w polach. Mężczyzna usłyszał zarzuty

PODKARPACIE. 67-letni mieszkaniec Leżajska odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ostrzeżenie obowiązuje w dniu 25.07.2023 w godz. 12:00 – 21:00.

Podkarpacie

9-latek na rowerze potrącony przez samochód. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w miejscowości Przybówka w powiecie krośnieńskim. Życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W środę możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje od godz. 11:00 do godz. 22:00. Prognozowane są burze, miejscami z gradem. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Przeworsku. Nie żyje 73-letni pieszy

PODKARPACIE. 73-letni mężczyzna, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, został śmiertelnie potrącony przez kierującego seatem. Policja ustala szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Jeszcze więcej gondoli i atrakcji w ośrodku PKL Solina

PODKARPACIE. W ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie zamontowane zostały dodatkowe gondole. Latem do dyspozycji turystów będzie ich aż 34, co wpłynie na lepszy komfort podróżujących oraz krótszy czas oczekiwania na tę...

Reklama