Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Powstanie most w Dąbrówkach k. Łańcuta. Przekazano plac budowy

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP
Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP

PODKARPACIE. Strabag wybuduje most na rzece Wisłok w Dąbrówkach koło Łańcuta. Wykonawcy oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy.

10 grudnia 2025 r., wbito symboliczną łopatę pod budowę nowego mostu na rzece Wisłok w miejscowości Dąbrówki w powiecie łańcuckim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877.

„Zaraz po przekazaniu placu budowy symbolicznie rozpoczynamy prace w terenie. W 2024 roku zakończyliśmy budowę ronda w Dąbrówkach, teraz zrealizujemy drugie, kompatybilne zadanie. Najważniejsze jest, że nowy most zastąpi poprzedni, którego stan techniczny jest niezadawalający. Daje to gwarancję, że utrzymany zostanie tranzyt na drodze wojewódzkiej nr 877, który wygenerowany jest przez pobliski węzeł autostradowy. Zadbamy też o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów” – powiedział wicemarszałek Karol Ożóg.

Długość nowego trzyprzęsłowego mostu wyniesie 126 metrów, szerokość 15 metrów. Najdłuższe przęsło nad wodą będzie miało 54 metry wysokości.

W ramach zadania powstanie również ścieżka dla pieszych i rowerów po jednej stronie mostu oraz chodnik po drugiej. Pojawią się również dodatkowo oświetlone przejścia dla pieszych oraz obustronne dojazdy do mostu.

Reklama

Prace rozpoczną się od przygotowania placu budowy, przeniesienia instalacji podziemnych oraz budowy mostu tymczasowego. Następnie ruch zostanie przekierowany na obiekt tymczasowy, żeby wyburzyć stary most i w jego miejscu wybudować nowy.

- Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień takich jak ruch wahadłowy na realizowanym odcinku drogi – wyjaśnia wicedyrektor PZDW Krzysztof Siwek.

Budowę mostu na rzece Wisłok w Dąbrówkach k. Łańcuta zrealizuje Spółka Strabag. Wartość kontraktu wynosi 18 175 513 zł i pokryta jest z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Inwestycja ma być gotowa do połowy listopada 2027 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 350 zakażeń, 4 zgony [28.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 356 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 163 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [27.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 428 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. To najwyższa dobowa liczba nowych przypadków od kwietnia br.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [26.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 255 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 2 osoby. 

Podkarpacie

Podsumowanie akcji "Truck & Bus" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacka policja podsumowała wczorajszą akcję "Truck & Bus". Skontrolowano ponad 900 pojazdów.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [25.10.2021]

​PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 176 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 109 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem.

Podkarpacie

Podkarpacie się wyludnia, przybywa mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE. Z końcem pierwszego półrocza tego roku województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż w analogicznym czasie 2020 r. Zwiększyła się natomiast liczba mieszkańców Rzeszowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 260 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 264 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 130 osób wyzdrowiało. W wyniku chorób współistniejących z COVID-19 zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost zakażeń na Podkarpaciu. MZ potwierdziło ponad 300 przypadków [21.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejne 74 osoby wyzdrowiały. W wyniku chorób współistniejących z koronawirusem zmarło 6 osób.

Reklama