Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Powstanie most w Dąbrówkach k. Łańcuta. Przekazano plac budowy

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP
Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP

PODKARPACIE. Strabag wybuduje most na rzece Wisłok w Dąbrówkach koło Łańcuta. Wykonawcy oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy.

10 grudnia 2025 r., wbito symboliczną łopatę pod budowę nowego mostu na rzece Wisłok w miejscowości Dąbrówki w powiecie łańcuckim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877.

„Zaraz po przekazaniu placu budowy symbolicznie rozpoczynamy prace w terenie. W 2024 roku zakończyliśmy budowę ronda w Dąbrówkach, teraz zrealizujemy drugie, kompatybilne zadanie. Najważniejsze jest, że nowy most zastąpi poprzedni, którego stan techniczny jest niezadawalający. Daje to gwarancję, że utrzymany zostanie tranzyt na drodze wojewódzkiej nr 877, który wygenerowany jest przez pobliski węzeł autostradowy. Zadbamy też o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów” – powiedział wicemarszałek Karol Ożóg.

Długość nowego trzyprzęsłowego mostu wyniesie 126 metrów, szerokość 15 metrów. Najdłuższe przęsło nad wodą będzie miało 54 metry wysokości.

W ramach zadania powstanie również ścieżka dla pieszych i rowerów po jednej stronie mostu oraz chodnik po drugiej. Pojawią się również dodatkowo oświetlone przejścia dla pieszych oraz obustronne dojazdy do mostu.

Reklama

Prace rozpoczną się od przygotowania placu budowy, przeniesienia instalacji podziemnych oraz budowy mostu tymczasowego. Następnie ruch zostanie przekierowany na obiekt tymczasowy, żeby wyburzyć stary most i w jego miejscu wybudować nowy.

- Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień takich jak ruch wahadłowy na realizowanym odcinku drogi – wyjaśnia wicedyrektor PZDW Krzysztof Siwek.

Budowę mostu na rzece Wisłok w Dąbrówkach k. Łańcuta zrealizuje Spółka Strabag. Wartość kontraktu wynosi 18 175 513 zł i pokryta jest z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Inwestycja ma być gotowa do połowy listopada 2027 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

694 rodzin z Podkarpacia otrzymało Szlachetną Paczkę

PODKARPACIE, POLSKA. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce.

Podkarpacie

43-latek miał 4 promile jadąc samochodem. Zasnął na środku drogi

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który na środku drogi zatrzymał swojego volkswagena i uciął sobie drzemkę.

Podkarpacie

Trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane ze stworzeniem 15-kilometrowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

Podkarpacie

Bieszczadzkie żubry cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem

PODKARPACIE. W tym roku na spotkanie z bieszczadzkimi żubrami wybrało się 204 tys. osób.

Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej

PODKARPACIE. Oficjalne otwarcie obwodnicy odbyło się 6 grudnia.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem uderzyła w tył jadacego przed nią samochodu marki renault master.

Podkarpacie

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia”

PODKARPACIE, POLSKA. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak.

Podkarpacie

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie.

Reklama