Powstanie nowy most na Sanie. Podpisano umowę na projekt
Dodano: 15.10.2020 r.
fot. A. Gujda Rzecznik PZDW
PODKARPACIE. 13 października br. podpisano umowę na projekt nowego mostu na rzece San wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855.
Nowy most powstanie na Sanie w Stalowej Woli i w Brandwicy. Inwestycja o wartości blisko 300 mln zł ma być dofinansowana w 80% z rządowego programu „Mosty dla regionów”. Pozostałe 20% będzie pochodziło z budżetu Województwa Podkarpackiego.
"W ramach zadania przewiduje się opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (m.in. projekt budowlany, projekt wykonawczy, materiały przetargowe) wraz z pozyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień niezbędnych do wykonania robót budowlanych w tym decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności." - informuje Pdkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.
Oprócz nowej przeprawy powstaną również dojazdy stanowiące część nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 relacji Zaklików – Stalowa Wola, łącznie blisko 4,7 km nowych dróg.
Most przebiegać będzie nad terenami zalewowymi, rzeką San oraz drogą powiatową nr 2735R.
Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 czerwca 2022 r. Nowym postem pojedziemy najprawdopodobniej w 2025 r.
PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.
PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.
PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.
PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz