Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Pożar dwóch budynków w Rudce na Podkarpaciu. Spłonęły również dwa samochody [ZDJĘCIA]

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

Pożar w Rudce na Podkarpaciu, fot. KPP w Przeworsku
Pożar w Rudce na Podkarpaciu, fot. KPP w Przeworsku

PODKARPACIE. Policja będzie wyjaśniać przyczyny dzisiejszego pożaru budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego w miejscowości Rudka w powiecie przeworskim. Spłonęły także dwa auta osobowe. Na szczęście nie ma żadnych ofiar.

Informacja o pożarze dotarła do dyżurnego przeworskiej komendy około godz. 5:00. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że doszczętnie spłonął drewniany budynek gospodarczy, a ogień przeniósł się na dom mieszkalny. Wskutek pożaru zniszczeniu uległy również dwa auta osobowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych oraz udrożnili drogi dojazdowe, tak, aby pojazdy służb ratowniczych miały swobodny dojazd.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mieszkańcy budynku w porę zdążyli się ewakuować.

Po całkowitym opanowaniu ognia, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady, niezbędne do ustalenia przyczyn pożaru.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Utonął 59-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 na Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie. Utonął 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na A4. Nie żyje 42-latek z Rzeszowa

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Mirocin, w powiecie przeworskim. 42-letni motocyklista uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Podkarpacie

Polregio zawiesza kilka pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W okresie wakacyjnym nastąpi czasowe zawieszenie kursowania kilku pociągów Polregio S.A. na trasach regionu. Powód: brak maszynistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Hoszowie. Auto porwała woda, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Hoszowie. Osobowe mitsubishi zostało porwane przez silny nurt potoku. Niestety, 71-letni kierowca pojazdu nie zdołał się uratować.

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej. Nie żyje 27-latek

PODKARPACIE. 27-letni kierowca nissana zjechał z drogi, uderzył w skarpę, a pojazd przewrócił się na bok. Pomimo reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć.

Reklama