Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Akcja strażaków trwa już kilkadziesiąt godzin, utrudnienia w ruchu

Dodano: /

mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna
mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna

KROSNO. Od wczoraj trwa akcja gaszenia pożaru pawilonu sieci Merkury Market w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 31. W szczytowym momencie w działaniach brało udział ponad 270 strażaków. W związku z pożarem część ulic została zamknięta. Utrudnienia w ruchu potrwają do czasu zakończenia działań gaśniczych.

Do pożaru doszło wczoraj przed godz. 10:00. Ogień pojawił się w części magazynowej marketu. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, ze sklepu ewakuowało się 40 osób. Nikomu nic się nie stało. Akcja gaszenia pożaru trwała przez całą noc i trwa nadal. Dziś rano w działania zaangażowanych było ponad 270 strażaków strażaków PSP i OSP z całego podkarpacia, w tym 77 pojazdów pożarniczych.

Opanowanie ognia utrudniają warunki pogodowe. - Działania mogą potrwać jeszcze kilka najbliższych godzin. Sytuacja jest bardzo trudna ze względu na wysoką temperaturę pożarową i zadymienie oraz warunki atmosferyczne (wysoka temperatura powietrza) – informuje Państwowa Straż Pożarna. - W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem.

Woda do gaszenia ognia dostarczana jest m.in. z rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m.

Reklama

Utrudnienia w ruchu

W związku akcją gaszenia pożaru i potrzebą zapewnienia dojazdu wozom strażackim oraz efektywnego transportu wody, część krośnieńskich ulic została zamknięta. Ruchem kierują policjanci.

Podróżujący ul. Podkarpacką nie mogą wjechać w ul. Lwowską oraz ul. Grodzką. Osoby planujące dostać się do centrum miasta, kierowane są w ul. Jagiellońską oraz ul. Czajkowskiego. Jednak ze względu na ograniczoną przepustowość w/w dróg, policja sugeruje korzystanie z ul. Pużaka oraz ul. Krakowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

S19 Lublin - Sokołów Małopolski. Trwają prace na 11 z 12 odcinków

130 km przyszłej S19, od Lublina do Sokołowa Małopolskiego, jest w trakcie realizacji. Dzięki inwestycji, z Rzeszowa do Warszawy dojedziemy samochodem w niecałe 3 godziny.

Podkarpacie

65-letni mężczyzna zginął w pożarze domu

8 zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego domu w Hucie Starej. Dwóm osobom udało się uciec z budynku. Niestety w pożarze zginął około 70-letni mężczyzna.  

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 22 osoby. Aktualna sytuacja [23.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 22 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Zakończyła się kwarantanna Polaków, którzy przylecieli z Włoch do Rzeszowa

PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna zbiorowa osób, które po powrocie z Włoch do Polski, zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Solinie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Dziś 24 wyzdrowienia, 6 przypadków zakażenia [22.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy aktualne dane z województwa podkarpackiego. Kolejne 24 osoby wyzdrowiały. Dziś odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia.

Podkarpacie

Ponad 50 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Bliznem

PODKARPACIE. Blisko 3,5 godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Bliznem. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej.

Podkarpacie

6 tys. grzywny za załamanie kwarantanny domowej

PODKARPACIE. Mieszkaniec Tarnobrzega został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł za złamanie zasad kwarantanny domowej. 

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, 14 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [21.04.2020]

PODKARPACIE. Dziś odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedno dziecko. Kolejne14 osób wyzdrowiało.

Reklama