Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

Dodano: 23.10.2024 r. / Redakcja

fot. KPP SP w Łańcucie
fot. KPP SP w Łańcucie

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Informacja o pożarze dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie tuż po godz. 12:40. Jak wynikało ze zgłoszenia, na poddaszu karczmy „Pod Strzechą” wybuchł pożar.

Na miejsce skierowano 14 zastępów straży pożarnych, w tym 3 zastępy z KP PSP w Łańcucie, 2 zastępy z KM PSP w Rzeszowie oraz 9 zastępów OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Na miejscu okazało się, że płonie konstrukcja dachu nad karczmą. W ciągu dwóch godzin udało się ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część budynku.

Po ugaszenie ognia, strażacy sprawdzili poddasze kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym, aby potwierdzić brak zagrożenia.

Łącznie w działaniach wzięło udział ponad 40 strażaków. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie udało się ustalić co było powodem pojawienia się ognia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Podkarpacie

Otwarto nowy łącznik autostradowy. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł

DĘBICA. Łącznik połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Podkarpacie

Powstał ilustrowany przewodnik po Bieszczadach dla rodzin z dziećmi

Do wyjazdu w Bieszczady zachęcają twórcy przewodnika NIEMAPA.

Podkarpacie

Będzie otwarcie łącznika A4 z drogą krajową nr 94

PODKARPACIE. Nowy łącznik zostanie otwarty już w najbliższy piątek. 

Podkarpacie

Pijany jechał pod prąd autostradą. 6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Kierowca renaulta, jadąc autostradą pod prąd, zderzył się z busem, w którego tył uderzyło jeszcze subaru.

Podkarpacie

Zawodnicy wyścigu kolarskiego wjadą na Podkarpacie. Będą utrudnienia w kilku miastach [TRASA]

PODKARPACIE. Zawodnicy 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków w najbliższy weekend wjadą na teren Podkarpacia.

Reklama