PODKARPACIE. Piesi mogą przekraczać granicę z Ukrainą na przejściu w Medyce. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.
Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji od 16 maja przywrócono funkcjonowanie przejścia pieszego w Medyce. Jest to aktualnie jedyne przejście na granicy z Ukrainą gdzie można przekroczyć granicę pieszo. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu. Odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych dokonywane są w Korczowej.
Osoby przekraczające granice mają mierzoną temperaturę, a ich dane są rejestrowane elektronicznej bazie sanitarnej. Następnie podlegają przepisom związanym z obowiązkową kwarantanną.
W pawilonach przeznaczonych do odpraw pieszych zastosowano dodatkowe środki bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wyposażeni są w indywidualne środki ochrony, a do odprawy granicznej dopuszczana jest ograniczona liczba osób.
Nadal obowiązują ograniczenia dot. określonych kategorii osób które mogą przekroczyć granicę.
PODKARPACIE. Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 w województwie podkarpackim, potwierdzonych testami. Dziś łącznie zanotowano 14 przypadków.
Podczas sesji sejmiku województwa, Podkarpacki Inspektor Sanitarny, poinformował o bieżących działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Podkarpaciu.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 9 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem SARS CoV2 w województwie podkarpackim.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz