Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Rozbito gang okradający pasażerów pociągów

Dodano: 17.11.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Współpraca Straży Ochrony Kolei, CBŚP, Prokuratury Krajowej i biura bezpieczeństwa PLK doprowadziła do rozbicia gangu, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach, m.in. na terenie Podkarpacia. Zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

Od kilku lat w pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl, Świnoujście – Warszawa oraz Zielona Góra – Warszawa działała zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie okradali podróżnych podczas snu. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, odzieży czy bagażu. Sprawcy dokonywali również rozbojów na podróżnych. Niektóre osoby mogły być usypiane za pomocą środków farmaceutycznych, dosypywanych do alkoholu, większość z poszkodowanych była upijana.

Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone. Przestępcy byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszać. Według ustaleń policji grupą kierował 30-letni warszawianin, Robert B.
Reklama
Policjanci CBŚP zatrzymali siedmiu podejrzanych w sprawie. Podczas przeszukań znaleziono środki farmakologiczne i narzędzia, wykorzystywane najprawdopodobniej podczas dokonywania przestępstw. Przejęto także monety kolekcjonerskie oraz pieniądze w kilku walutach: polskiej, ukraińskiej oraz euro. Mężczyznom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonywania rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Prowadzący śledztwo zapowiadają kolejne działania w sprawie. Zwracają się też z apelem do osób, które padły ofiarą przestępców, a nie zgłosiły tego organom ścigania, o kontakt
z CBŚP pod numerem telefonu: (+48) 477 218 984.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Blisko 30-kilometrowy odcinek S19 oddany do ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi szybkiego ruchu, łączącej Rudnik nad Sanem z Łowiskiem. Do użytku oddano 28-kilometrowy odcinek drogi S19, będącej częścią trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażonych, 30 zgonów [7.12.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 30 osób.

Podkarpacie

Troje rannych po wypadku na przejeździe kolejowym. Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach (pow. tarnobrzeski) ciężarówka zderzyła się z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin. Ranni zostali maszynista i dwoje pasażerów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 360 nowych zakażeń, brak zgonów [6.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 365 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1046 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Rusza 13. edycja "Świeć się z Energą". Które miasto zaświeci się najładniej na Podkarpaciu?

W najbliższy piątek rusza coroczny plebiscyt Energi, w którym wybierane są miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi. Głosujący zadecydują też, dokąd trafią nagrody o wartości 200 tys. zł. Akcji towarzyszy konkurs fotograficzny.

Podkarpacie

Będzie więcej połączeń z Mielca do Dębicy. Od 2022 modernizacja kolejnego odcinka L25

PODKARPACIE. PKP PLK dokonało wyboru oferty na rewitalizację odcinka kolejowego z Mielca do Padwi Narodowej. Prace ruszą w przyszłym roku i potrwają do 2023.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [3.12.2021]

 PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1050 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało1159 osób, zmarło 43 osoby. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [2.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1060 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 961 osób wyzdrowiało.

Reklama