Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Rozbito gang okradający pasażerów pociągów

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Współpraca Straży Ochrony Kolei, CBŚP, Prokuratury Krajowej i biura bezpieczeństwa PLK doprowadziła do rozbicia gangu, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach, m.in. na terenie Podkarpacia. Zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

Od kilku lat w pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl, Świnoujście – Warszawa oraz Zielona Góra – Warszawa działała zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie okradali podróżnych podczas snu. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, odzieży czy bagażu. Sprawcy dokonywali również rozbojów na podróżnych. Niektóre osoby mogły być usypiane za pomocą środków farmaceutycznych, dosypywanych do alkoholu, większość z poszkodowanych była upijana.

Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone. Przestępcy byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszać. Według ustaleń policji grupą kierował 30-letni warszawianin, Robert B.
Reklama
Policjanci CBŚP zatrzymali siedmiu podejrzanych w sprawie. Podczas przeszukań znaleziono środki farmakologiczne i narzędzia, wykorzystywane najprawdopodobniej podczas dokonywania przestępstw. Przejęto także monety kolekcjonerskie oraz pieniądze w kilku walutach: polskiej, ukraińskiej oraz euro. Mężczyznom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonywania rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Prowadzący śledztwo zapowiadają kolejne działania w sprawie. Zwracają się też z apelem do osób, które padły ofiarą przestępców, a nie zgłosiły tego organom ścigania, o kontakt
z CBŚP pod numerem telefonu: (+48) 477 218 984.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [6.04.2021]

PODKARPACIE. Ponad 330 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 zgony na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Został nim dr hab. n. med. Radosław Chaber.

Podkarpacie

Tragedia na Podkarpaciu. Matka zabiła dwoje dzieci, a potem popełniła samobójstwo

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kopki na Podkarpaciu. 41-letnia kobieta śmiertelnie raniła dwoje swoich dzieci, a następnie sama odebrała sobie życie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 1200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 39 osób [31.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 900 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 18 osób [30.03.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 919 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 128 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Ponad 435 tys. osób na Podkarpaciu otrzyma "trzynastkę"

PODKARPACIE. Ponad 435 tys. osób w województwie podkarpackim otrzyma trzynastą emeryturę.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu. Duża liczba ozdrowieńców [29.03.2021]

PODKARPACIE. Ponad 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 3 zgony na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Koronawirus. Od soboty twardy lockdown. Zamknięte żłobki i przedszkola, sklepy budowlane, salony fryzjerskie

KRAJ/PODKARPACIE. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty, 27 marca 2021 r. 

Reklama