Rzeszów - Sobota, 04.10.2025
Reklama

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU). Termin składania ofert mija 14 listopada br.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie powiatów sanockiego i leskiego, w ciągu DK84 pomiędzy miejscowościami Zagórz i Lesko. W ramach rozbudowy nawierzchnia drogi zostanie dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Zakres prac przewiduje m.in.: budowę i przebudowę obiektów inżynierskich, zabezpieczenie osuwisk, wykonanie dodatkowego pasa do wyprzedzania na podjeździe, a także budowę chodników i zatok postojowych.

Reklama

Inwestycja obejmuje również budowę dwóch mostów: na rzece Osława w Zagórzu oraz na rzece San w Postołowie. Długość planowanego odcinka wynosi około 4,9 km.

ównym celem rozbudowy drogi krajowej nr 84 jest zwiększenie jej nośności, tak aby mogła obsługiwać ruch pojazdów ciężarowych o nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Inwestycja ma również poprawić komfort podróżowania oraz zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w tym pieszych i rowerzystów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rusza budowa ponad 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Babica do Jawornika. Koszt inwestycji to ponad 1 mld 200 tys. zł. Nową trasą pojedziemy za trzy lata.

Podkarpacie

Testy lewitujących pociągów na Podkarpaciu zakończone sukcesem [VIDEO]

PODKARPACIE. Firma Nevomo przedstawiła wyniki udanych testów potwierdzających możliwość lewitacji pociągów na istniejącej infrastrukturze kolejowej. Pociągi pasażerskie MagRail będą mogły docelowo osiągnąć prędkość do 550 km/h.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Roboty budowlane mają rozpocząć się już w najbliższych dniach. Odcinek będzie miał blisko 12 km długości, jego wartość to ponad 1,2 mld zł.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 250 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem wczoraj wieczorem i w nocy. Odnotowano ponad 250 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś w nocy na terenie województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Podkarpacie

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

Podkarpacie

Finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. W Rzeszowie wystąpi między innymi Mikromusic

RZESZOW. Na tegoroczny Festiwal składa się cykl warsztatów dedykowanych kadrom podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej oraz dwa koncerty w Rzeszowie.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na ul. Sandomierskiej w Grębowie. 48-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, zginął na miejscu. Jego pasażer trafił do szpitala.

Reklama