Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

Dodano: 19.05.2020 r.

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. 10-kilometrowy odcinek o wartości ponad 2,2 mld zł zrealizuje konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel. Droga ma powstać do 2025 roku.
 
Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Oferty w przetargu złożyło 6 firm. Najkorzystniejszą okazała się propozycja konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Wykonawca będzie miał 54 miesiące na realizację inwestycji. Umowa zostanie podpisana po pozytywnym wyniku kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
 
Inwestycja zakłada budowę obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ok. 2 km, pięciu estakad, dwóch wiaduktów nad S19 oraz trzech przejść dla zwierząt i jednego przejazdu pod S19. Powstanie także węzeł Babica. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
 
Reklama
Dzięki budowie S19 zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców - wypadki, hałas oraz spaliny. Nowa trasa skróci także czas przejazdu na osi północ-południe i zwiększy bezpieczeństwo na drodze zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla ruchu tranzytowego.
 
Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo dł. ok. 169 km. Około 30 km już oddano do użytku, 54 km jest w realizacji a 85 km w przygotowaniu.

fot. GDDKiA Rzeszów

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Podkarpacie

Blisko 120 strażaków gasiło pożar hali produkcyjnej w Kolbuszowej

PODKARPACIE. Pożar wybuchł w nocy z 13 na 14 października 2020 r. na terenie firmy produkującej worki i opakowania foliowe, mieszczącej się przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej.

Podkarpacie

Ponad 400 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu [15.10.2020]

PODKARPACIE. W kraju i na Podkarpaciu kolejne rekordy zakażeń. 

Podkarpacie

Powstanie nowy most na Sanie. Podpisano umowę na projekt

PODKARPACIE. 13 października br. podpisano umowę na projekt nowego mostu na rzece San wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [14.10.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 319 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 122 osoby. Zmarło 14 osób – to największa liczba zgonów w naszym regionie od początku pandemii.

Podkarpacie

5 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. To kolejna na Podkarpaciu inwestycja, która powstanie w ramach rządowego programu #100obwodnic.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu padł kolejny rekord zakażeń. W Rzeszowie 56 nowych przypadków [13.10.2020]

PODKARPACIE. 391 zakażeń, 82 wyzdrowienia, 7 zgonów - najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. - Bez wolontariuszy Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Reklama