Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Samochód z 5 osobami wpadł do rzeki

Dodano: 10.05.2021 r.

fot. KP PSP w Sanoku
fot. KP PSP w Sanoku
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło minionej nocy w Sanoku. Opel stoczył się do rzeki San. W środku było pięć osób. Do akcji ratunkowej zaangażowano płetwonurków. Na szczęście działania ratownicze zakończyły się pomyślnie i nikomu nic się nie stało.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 9 maja o północy w okolicy lądowiska dla helikopterów w Sanoku. Z ustaleń Policji wnika, że grupa młodych osób w wieku od 19 do 21 lat  (trzy kobiety i dwóch mężczyzn) paliła ognisko nad brzegiem rzeki San. W pewnym momencie wsiedli do samochodu marki Opel, by się ogrzać. Gdy jedna z osób znajdujących się w samochodzie włączyła silnik, kobieta, która siedziała na miejscu kierowcy, prawdopodobnie nacisnęła pedał sprzęgła. Wtedy samochód stoczył się do rzeki.

Auto zostało zniesione przez nurt na około 10 m od brzegu. Trzy kobiety wydostały się z pojazdu o własnych siłach. Dwaj mężczyźni wdrapali się na dach tonącego samochodu, gdzie oczekiwali na pomoc strażaków, którzy ewakuowali ich na brzeg.
Reklama
Do akcji ściągnięto płetwonurków z Jasła i Przemyśla, którzy wyciągnęli samochód z wody.

U wszystkich osób przebywających w samochodzie, Policjanci sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że trzy kobiety były pod wpływem alkoholu.19-letka siedząca na miejscu kierowcy miała blisko promil alkoholu. Dwie pozostałe 19-latki miały blisko półtora i 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat byli trzeźwi.

W akcję ratowniczą zaangażowanych było łącznie 25 strażaków.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania. 
 
fot. KP PSP w Sanoku

Źródło: KPP Sanok, KW PSP w RZeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Rzeszowie dwa punkty rekrutacyjne

PODKARPACIE. Z tej okazji, w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, w tym również na Podkarpaciu, odbędą się pikniki wojskowe.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 135 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Pijany kierowca koparki uszkodził dwa samochody i motocykl

PODKARPACIE. Blisko 2 promile miał 49-latek, który kierując koparką, uszkodził dwa samochody i motocykl. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Podkarpacie

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

PODKARPACIE. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzenia 1 i 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

ŁAŃCUT. Na przejeździe kolejowym w Łańcucie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem technicznym. Kobieta kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 198 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.  

Reklama