Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Plebiscyt radiowej Czwórki „Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych. Do grona „Nieprzeciętnych”  dołączył podkarpacki artysta malarz – Arkadiusz Andrejkow, który zdobył najwięcej głosów wtegorocznej edycji plebiscytu.

35-letni Arkadiusz Andrejkow to twórca m.in. street artu „Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Podczas realizacji projektu artysta korzystał ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały murale. Wszystkie prace stworzone są z szacunkiem dla otaczającej je przyrody i drewnianej architektury. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali „deskalami”.
Reklama
Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem – na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu, czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

Arkadiusz Andrejkow jest również dobrze znany mieszkańcom Rzeszowa. To właśnie on jest autorem kilku murali zdobiących ściany budynków w naszym mieście, w tym m.in. muralu na budynku MPWiK, muralu przy ul. Piłsudskiego (zleconego przez Browar Manufaktura), portretu Tadeusza Nalepy i Edwarda Janusza na garażu w rejonie siedziby Estrady Rzeszowskiej czy dziewczynki w słuchawkach na budynku ZOZ przy ul. Jagiellońskiej.

Więcej informacji o artyście i zdjęć jego prac można znaleźć na stronie: andrejkow.pl 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu „100 obwodnic”.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańców województwa.  

Podkarpacie

Mocno powieje na Podkarpaciu, w porywach nawet do 90 km/h

PODKARAPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Zakończył się kolejny etap elektryfikacji linii Ocice - Rzeszów

PODKARPACIE. Zakończył się ważny etap elektryfikacji trasy Ocice - Rzeszów, która zapewni sprawniejsze podróże dalekobieżne i regionalne. Wartość inwestycji to 67 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 190 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 14 osób [20.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 192 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 116 osób, zmarło kolejne 14.  

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 180 nowych przypadków na Podkarpaciu [19.01.2021]

PODKARPACIE. 188 nowych zakażeń koronawirusm na Podkarpaciu – wynika z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono 4 zgony.

Podkarpacie

Uratowali owczarka niemieckiego przed wychłodzeniem

PODKARPACIE. Dzięki interwencji łańcuckich policjantów, uratowano przed wychłodzeniem owczarka niemieckiego, który spędził kilka godzin na mrozie, przywiązany do hydrantu.

Reklama