Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu zatrzymany 21-letni obywatel Niemiec / fot. BOSG
Na zdjęciu zatrzymany 21-letni obywatel Niemiec / fot. BOSG

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

1 września na przejściu granicznym w Medyce, do kontroli zgłosił się 21-letni obywatel Niemiec. W trakcie odprawy funkcjonariusze Straży Granicznej zaczęli mieć podejrzenia co do jego tożsamości. Po chwili okazało się, że mężczyzna posłużył się paszportem swojego starszego brata. Służbom udało się ustalić, że dane cudzoziemca znajdowały się w międzynarodowej bazie Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemieckie organy ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za zabójstwo. 21-latek, będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek śmiertelny i uciekła z miejsca zdarzenia. Grozi mu co najmniej 20-lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że wykorzystał dokument brata, aby dzięki podobieństwu uniknąć konsekwencji popełnionych czynów. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a w sprawie zostanie sporządzony akt oskarżenia do sądu.

Źródło: BOSG
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

MotoMikołajki 2020. Podkarpaccy motocykliści odwiedzą 5 domów dziecka

PODKARPACIE. W tym roku do akcji dołączył Dom Dziecka w Nowej Grobki k. Lubaczowa, który potrzebuje „każdego rodzaju pomocy”.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Reklama