Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu zatrzymany 21-letni obywatel Niemiec / fot. BOSG
Na zdjęciu zatrzymany 21-letni obywatel Niemiec / fot. BOSG

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

1 września na przejściu granicznym w Medyce, do kontroli zgłosił się 21-letni obywatel Niemiec. W trakcie odprawy funkcjonariusze Straży Granicznej zaczęli mieć podejrzenia co do jego tożsamości. Po chwili okazało się, że mężczyzna posłużył się paszportem swojego starszego brata. Służbom udało się ustalić, że dane cudzoziemca znajdowały się w międzynarodowej bazie Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemieckie organy ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za zabójstwo. 21-latek, będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek śmiertelny i uciekła z miejsca zdarzenia. Grozi mu co najmniej 20-lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że wykorzystał dokument brata, aby dzięki podobieństwu uniknąć konsekwencji popełnionych czynów. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a w sprawie zostanie sporządzony akt oskarżenia do sądu.

Źródło: BOSG
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły cztery osoby

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze krajowej nr 875 w miejscowości Maleniska. 

Podkarpacie

Śmierć w piwiarni. 65-latka znaleziono w pomieszczeniu toalety

PODKARPACIE. Prokuratura bada okoliczności śmierci 65-latka.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie będzie nieczynny przez około dwa miesiące

ŁAŃCUT. 1 grudnia w Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy się sezon turystyczny.

Podkarpacie

Tragiczne w skutkach zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki z pozytywnym wynikiem na obecność narkotyków

SOKOŁÓW MŁP. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim.

Podkarpacie

Zniszczyli murawę boiska sportowego. Straty wyceniono na 55 tys. zł

PODKARPACIE. Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br.

Podkarpacie

Wypadek w Zawadce Brzosteckiej. Do szpitala trafiła 4-latka

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 25 listopada około godz.8.30, w Zawadce Brzosteckiej. 

Podkarpacie

Był pijany i jechał samochodem bez opony. O przyszłości 55-latka zadecyduje sąd

PODKARPACIE. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie 2 promile.

Podkarpacie

Pościg za 25-latkiem. Uciekał, bo złamał zakaz sądowy

BRZOZÓW. W pewnym momencie mężczyzna widząc, że nie ma możliwości dalszej ucieczki, wjechał w radiowóz, który go blokował.

Reklama