Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych

Dodano: 29.06.2020 r.

fot. UMWP
fot. UMWP
PODKARPACIE. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa po ulewnych deszczach na Podkarpaciu. Sejmik Województwa ma przygotować w poniedziałek rozwiązania dla ofiar żywiołu.

Największe straty odnotowano w powiatach łańcuckim, przeworskim i rzeszowskim. Olbrzymie straty ponieśli także mieszkańcy z tych terenów oraz przedsiębiorcy. Niestety ucierpiała także Przeworska Kolejka Wąskotorowa, jedna z cenniejszych atrakcji turystycznych naszego województwa.

Informacja na temat pomocy ze strony urzędu wojewódzkiego zostanie przedstawiona na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radni podejmą też pierwsze decyzje dotyczące pomocy dla poszkodowanych samorządów. Wskutek ulewnych deszczy, nawałnic i powodzi uszkodzeniu uległy drogi, zarówno wojewódzkie jak i powiatowe oraz gminne. Woda nie oszczędziła zjazdów, przepustów.
Reklama
- Jestem w kontakcie z panią Marleną Maląg, Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przedstawiciele ministerstwa współpracują z naszym Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Szacujemy straty, informacje wciąż spływają do naszych departamentów oraz do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Niestety biorąc pod uwagę prognozy pogody, musimy założyć, że będą większe – tłumaczy marszałek Władysław Ortyl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [5.02.2021]

PODKARPACIE. 206 zakaż, tyle samo wyzdrowień, 8 zgonów na Podkarpaciu - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki w tirem. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez około 5 godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Nowym Żmigrodzie. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W zderzeniu ucierpiała kierująca oplem.  

Podkarpacie

Koronawirus. 265 nowych zakażonych na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [4.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Reklama