Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych

Dodano:

fot. UMWP
fot. UMWP
PODKARPACIE. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa po ulewnych deszczach na Podkarpaciu. Sejmik Województwa ma przygotować w poniedziałek rozwiązania dla ofiar żywiołu.

Największe straty odnotowano w powiatach łańcuckim, przeworskim i rzeszowskim. Olbrzymie straty ponieśli także mieszkańcy z tych terenów oraz przedsiębiorcy. Niestety ucierpiała także Przeworska Kolejka Wąskotorowa, jedna z cenniejszych atrakcji turystycznych naszego województwa.

Informacja na temat pomocy ze strony urzędu wojewódzkiego zostanie przedstawiona na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radni podejmą też pierwsze decyzje dotyczące pomocy dla poszkodowanych samorządów. Wskutek ulewnych deszczy, nawałnic i powodzi uszkodzeniu uległy drogi, zarówno wojewódzkie jak i powiatowe oraz gminne. Woda nie oszczędziła zjazdów, przepustów.
Reklama
- Jestem w kontakcie z panią Marleną Maląg, Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przedstawiciele ministerstwa współpracują z naszym Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Szacujemy straty, informacje wciąż spływają do naszych departamentów oraz do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Niestety biorąc pod uwagę prognozy pogody, musimy założyć, że będą większe – tłumaczy marszałek Władysław Ortyl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na DK28 w Sieniawie. Powstanie tam nowy most

W związku z budową nowego mostu na DK28 w m. Sieniawa zmieniona została organizacja ruchu. Ruch został skierowany na objazd tymczasowy.

Podkarpacie

Koronawirus. 388 zakażonych na Podkarpaciu. Dziś 1 nowy przypadek

​PODKARPACIE. W powiecie przemyskim potwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Reklama