Rzeszów - Wtorek, 15.07.2025
Reklama

Setki interwencji strażaków w związku z niedzielnymi burzami na Podkarpaciu

Dodano: /

fot. KP PSP w Jarosławiu
fot. KP PSP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 270 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły wczoraj wieczorem i w nocy nad naszym regionem. Burzom towarzyszył ulewny deszcz i porywisty wiatr, miejscami padał grad. Żywioł wyrządził szkody w wielu miejscach województwa. 

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi i drzew zalegających na jezdniach, chodnikach, posesjach oraz liniach energetycznych. Strażacy wypompowywali również wodę z zalanych posesji oraz udrożniali przepusty drogowe.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, strzyżowskim i dębickim.

Pomimo trudnych warunków pogodowych, nikt nie odniósł obrażeń.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej

PODKARPACIE. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Podkarpacie

Wypadek drogowy w miejscowości Wietrzno. Zderzyły się 3 pojazdy

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Wietrzno w powiecie krośnieńskim. Doszło tam do zderzenia toyoty, autolawety i ciężarowego dafa.

Podkarpacie

Poszukiwany za podwójne zabójstwo Bartłomiej B. zatrzymany na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Od kilku dni media w całej Polsce rozpisywały się o poszukiwaniach 34-letniego Bartłomieja B. który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Radecznicy w woj. lubelskim. Mężczyzna jest podejrzany o podwójne zabójstwo. Wczoraj...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu przybędzie blisko 100 km dróg krajowych

PODKARPACIE. - Na Podkarpaciu kierowcy korzystają z 896 km dróg krajowych, a kolejne 96 km jest w realizacji.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Narolu

PODKARPACIE. 42-letni rowerzysta został potrącony przez osobowe bmw. Pomimo reanimacji, życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka uderzyła w samochód osobowy. Kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 19 w Baryczce w powiecie strzyżowskim. Ciężarowy daf uderzył w osobowego seata. Kierowa osobówki nie przeżył.

Podkarpacie

Medyka. Bus uderzył w naczepę ciężarówki, zginęły dwie osoby

PODKARPCIE. W nocy ze środy na czwartek na DK28 w Medyce, bus przewożący 7 pasażerów uderzył w samochód ciężarowy. W wypadku zginęły dwie osoby.

Reklama