Rzeszów - Środa, 16.07.2025
Reklama

Setki interwencji strażaków w związku z niedzielnymi burzami na Podkarpaciu

Dodano: /

fot. KP PSP w Jarosławiu
fot. KP PSP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 270 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły wczoraj wieczorem i w nocy nad naszym regionem. Burzom towarzyszył ulewny deszcz i porywisty wiatr, miejscami padał grad. Żywioł wyrządził szkody w wielu miejscach województwa. 

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi i drzew zalegających na jezdniach, chodnikach, posesjach oraz liniach energetycznych. Strażacy wypompowywali również wodę z zalanych posesji oraz udrożniali przepusty drogowe.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, strzyżowskim i dębickim.

Pomimo trudnych warunków pogodowych, nikt nie odniósł obrażeń.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Reklama