Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Silny mróz na Podkarpaciu. Ostrzeżenia IMGW

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. i 2. stopnia przed silnym mrozem dla województwa podkarpackiego.

Od niedzieli do wtorku do godz. 10:00 dla powiatu bieszczadzkiego obowiązuje ostrzeżenie 2. Stopnia. Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie od -21 stopni Celsjusza do -17 stopni Celsjusza, a lokalnie w kotlinach spadnie do około -26 stopni Celsjusza, temperatura maksymalna w dzień od -2 do 1 stopni Celsjusza, w kotlinach około -5 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem obejmuje 19 powiatów województwa podkarpackiego, w tym m.in. Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg oraz powiaty brzozowski, dębicki, jasielski, mielecki, sanocki i rzeszowski i obowiązuje od godz. 19:00 dnia 17 stycznia 2026 r. do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. Synoptycy przewidują, że temperatura minimalna minimalnej w nocy wyniesie od -16 do -13 stopni Celsjusza, lokalnie termometry mogą wskazać nawet -18 stopni. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -8 do -5 stopni Celsjusza.

Reklama

Kolejne ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy powiatów jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz miasta Przemyśl i obowiązuje do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. W nocy termometry wskażą temperaturę minimalną -18 do -15 stopni Celsjusza. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od -10 do -7 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

IMGW informuje, że ostrzeżenia będą kontynuowane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

32-latek zginął podczas załadunku drewna

PODKARPACIE. Krośnieńska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło podczas próby załadunku drewna na przyczepę. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 32-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [29.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 378 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 301 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby zmarło sześć osób w wyniku zakażenia koronawirusem przy udziale chorób współistniejących.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 350 zakażeń, 4 zgony [28.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 356 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 163 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [27.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 428 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. To najwyższa dobowa liczba nowych przypadków od kwietnia br.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [26.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 255 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 2 osoby. 

Reklama