Rzeszów - Niedziela, 14.06.2026
Reklama

Silny mróz na Podkarpaciu. Ostrzeżenia IMGW

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. i 2. stopnia przed silnym mrozem dla województwa podkarpackiego.

Od niedzieli do wtorku do godz. 10:00 dla powiatu bieszczadzkiego obowiązuje ostrzeżenie 2. Stopnia. Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie od -21 stopni Celsjusza do -17 stopni Celsjusza, a lokalnie w kotlinach spadnie do około -26 stopni Celsjusza, temperatura maksymalna w dzień od -2 do 1 stopni Celsjusza, w kotlinach około -5 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem obejmuje 19 powiatów województwa podkarpackiego, w tym m.in. Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg oraz powiaty brzozowski, dębicki, jasielski, mielecki, sanocki i rzeszowski i obowiązuje od godz. 19:00 dnia 17 stycznia 2026 r. do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. Synoptycy przewidują, że temperatura minimalna minimalnej w nocy wyniesie od -16 do -13 stopni Celsjusza, lokalnie termometry mogą wskazać nawet -18 stopni. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -8 do -5 stopni Celsjusza.

Reklama

Kolejne ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy powiatów jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz miasta Przemyśl i obowiązuje do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. W nocy termometry wskażą temperaturę minimalną -18 do -15 stopni Celsjusza. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od -10 do -7 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

IMGW informuje, że ostrzeżenia będą kontynuowane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

30-latek postrzelony podczas polowania. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 30-letni myśliwy został postrzelony w nogę przez swojego kolegę podczas polowania. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Podkarpacie

Silny wiatr przewrócił autobus. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Autobus kursowy z 11 osobami na pokładzie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu. Ranna została jedna osoba.
 

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Babica - Jawornik

​PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie ZRID.

Podkarpacie

Pijana matka wiozła autem 3-letnie dziecko

PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która przewoziła samochodem swoją 3-letnią córką. Zatrzymał ją inny kierowca. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Podkarpacie

Kolejny transport części maszyny TBM na plac budowy w Babicy [TRASA I UTRUDNIENIA]

PODKARPACIE. Transport bezpiecznie przejechał przez woj. lubelskie i dotarł dziś nad ranem na MOP Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem w Makowisku. 9-osobowa rodzina w szpitalu

​PODKARPACIE.  Źródłem tlenku węgla najprawdopodobniej był piecyk gazowy służący do podgrzewania wody, znajdujący się w łazience.

Podkarpacie

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" oraz Programu "Smaczne bo Podkarpackie"

RZESZÓW. 14 grudnia w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie na torach w Nisku

PODKARPACIE. Pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów – Przeworsk śmiertelnie potrącił mężczyznę, który nagle znalazł się na torach. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Reklama