Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

Dodano: 16.01.2023 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.
 
To był bardzo wietrzny weekend na Podkarpaciu. W niedzielę strażacy wyjeżdżali blisko 100 razy do usuwania skutków silnego wiatru. Synoptycy ostrzegali, że tego dnia prędkość wiatru miejscami osiągnie 65 km/h.
 
Działania podkarpackich strażaków polegały przede wszystkich na usuwaniu połamanych drzew i konarów, które zalegały na jezdniach, chodnikach i liniach energetycznych.
 
Silny wiatr zrywał również elementy dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Podkarpaccy strażacy odnotowali pięć takich przypadków.
 
Najwięcej interwencji podjęto w powiatach: krośnieńskim, rzeszowskim i jasielskim.
 
Na szczęście nikt nie został ranny.
 
Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 876 zakażeń, 20 zgonów [23.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 876 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 728 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 20 osób, w tym 19 z nich miało...

Podkarpacie

Ekogala w grudniu w G2A Arena

RZESZÓW. XV Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości – EKOGALA odbędą się 11-12 grudnia w podrzeszowskiej G2A Arena. Tegoroczna edycja przebiegać będzie w formie hybrydowej. Trwa rejestracja wystawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [22.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 377 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 676 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1000 nowych zakażeń, zmarło 39 osób [19.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 996 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 838 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1200 zakażeń, 24 zgony [18.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1176 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 644 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

Trwa budowa kolei gondolowej i wieży widokowej nad Soliną

PODKARPACIE. Nad Soliną trwa budowa atrakcji turystycznej, w której już latem przyszłego roku będzie można spędzić bardzo wyjątkowo czas. Polskie Koleje Linowe budują kolej gondolową i wieżę widokową.

Podkarpacie

Podkarpacie gotowe na zimę

PODKARPACIE. O przygotowaniach do okresu zimowego w naszym województwie rozmawiali wczoraj członkowie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży wzrost liczby zakażeń i zgonów [17.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 988 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim (najwięcej od 10 kwietnia br.). 

Reklama