Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Silny wiatr przewrócił żaglówkę z 4 osobami na Jeziorze Tarnobrzeskim

Dodano: 15.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Tarnobrzegu
fot. KMP w Tarnobrzegu

PODKARPACIE. Na Jeziorze Tarnobrzeskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Silny wiatr przewrócił żaglówkę z czteroosobową załogą. Na szczęście mężczyzn, którzy wpadli do wody udało się uratować. Oprócz ratowników WOPR w akcji ratunkowej brał udział funkcjonariusz policji.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek przed godz. 15:00. Silny podmuch wiatru spowodował przewrócenie się żaglówki do góry snem. Jachtem płynęły cztery osoby. Cała załoga wpadła do wody i zaczęła wzywać pomoc.

Do akcji ratowniczej ruszyli ratownicy WORP oraz druga łodzią funkcjonariusz policji z posterunku wodnego wraz z dwoma ratownikami.

Po dopłynięciu do poszkodowanych, funkcjonariusz wspólnie z ratownikami pomogli mężczyznom dostać się na pokład. Poszkodowani to 50 i 67 letni mieszkańcy Warszawy, 33-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego i 31-latek z powiatu łosickiego. Na szczęście pomoc nadeszła na czas i mężczyźni nie odnieśli obrażeń. Wszyscy byli trzeźwi.


Źródło: KMP w Tarnobrzegu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na torach. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym bez zapór w Wierzawicach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Pilźnie. Nie żyje 80-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Bieszczadka, Duża Mi, a może ViaKarpatka? - trwa konkurs na "imię" dla maszyny TBM

PODKARPACIE. Trwa konkurs na wybór „imienia” dla maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży ponad 2-kilometrowy tunel na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. Do wyboru jest sześć nazw.

Podkarpacie

Tragedia na torach. Nie żyje 47-letni mężczyzna

TANOBRZEG. Do tragicznego wyoadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Podkarpacie

Znamy szczegóły trasy przejazdu maszyny TBM przez woj. podkarpackie [MAPA]

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała szczegółowy harmonogram przejazdu konwoju z elementami maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Jest umowa na rozbudowę S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Podpisano umowę na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2026 r.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu pod Łańcutem. Kierowca miał blisko 2 promile

PODKARPACIE. Prawie dwa promile alkoholu miał 54-letni kierowca suzuki, który dachował wczoraj w Krzemienicy. Samochód uległ uszkodzeniu, ale mężczyźnie nic się nie stało.

Podkarpacie

Awantura w Lubaczowie. Ojciec ranił córkę nożem, a potem siebie

PODKARPACIE. 69-letni mężczyzna, podczas awantury ranił nożem swoją dorosłą córkę, a następnie sam się okaleczył. Obydwoje trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama