Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Silny wiatr przewrócił żaglówkę z 4 osobami na Jeziorze Tarnobrzeskim

Dodano: 15.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Tarnobrzegu
fot. KMP w Tarnobrzegu

PODKARPACIE. Na Jeziorze Tarnobrzeskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Silny wiatr przewrócił żaglówkę z czteroosobową załogą. Na szczęście mężczyzn, którzy wpadli do wody udało się uratować. Oprócz ratowników WOPR w akcji ratunkowej brał udział funkcjonariusz policji.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek przed godz. 15:00. Silny podmuch wiatru spowodował przewrócenie się żaglówki do góry snem. Jachtem płynęły cztery osoby. Cała załoga wpadła do wody i zaczęła wzywać pomoc.

Do akcji ratowniczej ruszyli ratownicy WORP oraz druga łodzią funkcjonariusz policji z posterunku wodnego wraz z dwoma ratownikami.

Po dopłynięciu do poszkodowanych, funkcjonariusz wspólnie z ratownikami pomogli mężczyznom dostać się na pokład. Poszkodowani to 50 i 67 letni mieszkańcy Warszawy, 33-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego i 31-latek z powiatu łosickiego. Na szczęście pomoc nadeszła na czas i mężczyźni nie odnieśli obrażeń. Wszyscy byli trzeźwi.


Źródło: KMP w Tarnobrzegu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Leżajsku. Traktor przygniótł mężczyznę

LEŻAJSK. Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na jednej z posesji w Leżajsku. 50-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety, mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4 w Żyrakowie. Nie żyje 59-letnia motocyklistka

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 w Żyrakowie. 59-letnia motocyklistka uderzyła w bariery energochłonne. Zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 50 zakażeń koronawirusem, w tym jedno ponowne zakażenie. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych. Wyzdrowiało kolejne 213 osób.  

Podkarpacie

Zamontowano wagony kolei widokowej w Solinie. Otwarcie ośrodka już latem

SOLINA. Zakończono kolejny, ważny etap budowy nowej atrakcji turystycznej  w Solinie. Zamontowano 25 nowoczesnych wagonów kolei widokowej, pochodzących ze szwajcarskiej fabryki.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 200 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [24.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 197 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Od 28 marca koniec obowiązku noszenia maseczek

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Zniesiona zostaje również izolacja i kwarantanna.

Podkarpacie

Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Miała ponad 3 promile

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 43-letnia kobieta, która opiekowała się swoją 5-letnią córką. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 167 zakażeń koronawirusem, w tym 19 ponownych zakażeń.

Reklama